Ronin Network hackinden son gelişmeler
April 19, 2022

23 Mart Çarşamba günü, popüler NFT oyunu Axie Infinity’ye güç veren Ethereum tabanlı blockchain Ronin Network, bir validatör açığında 625 milyon dolar kaybederek kripto tarihinin en büyük hacklerinden birini yaşadı.

ABD Hazine Bakanlığı şimdi Kuzey Koreli hack grubu ‘ Lazarus’un geçen ayki 625 milyon dolarlık Ronin Network hackinden sorumlu grup olduğunu iddia ediyor.

Ronin Network hackinden son gelişmeler

625 Milyon Dolarlık Ronin Hackinin Arkasındaki Lazarus Grubu

14 Nisan’da ABD Hazinesi, Lazarus Grubu için yaptırım listesine yeni bir Ethereum cüzdan adresi eklediğini duyurdu.

Hazine tarafından listelenen Ethereum cüzdan adresi, Axie Infinity’nin yaratıcıları Sky Mavis’in “Ronin Bridge Exploiter” olarak etiketlediğiyle aynıydı. Chainalysis, adresin Ronin istismarında kullanılan adresle aynı olduğunu da doğruladı.

Federal Soruşturma Bürosu, ilk saldırıları 2009 yılına dayanan Lazarus Grubu’nu “devlet destekli bir bilgisayar korsanlığı örgütü” olarak nitelendiriyor.

2014’te Sony Pictures’ın ihlali ve 2020’de ilaçlara yönelik çok sayıda saldırı da dahil olmak üzere çok sayıda yüksek profilli siber saldırıya rağmen, Hazine ilk kez Lazarus ile bağlantılı bir kripto cüzdan adresini halka açık olarak bağladı ve kara listeye aldı.

Elliptic, cüzdan adresi saldırısını doğrularken bir blog gönderisinde , “saldırının birçok özelliği, önceki yüksek profilli saldırılarda Lazarus Grubu tarafından kullanılan yöntemi yansıtıyordu” diye yazdı.

Gala Chain test oyunu Town Crush ile tanışın

Mazz10.com‘da bildirildiği gibi Town Crush bir hafta önce yayınlandığında, Gala Games yeni Gala Chain’i test ediyordu. Oyunu oynamak ücretsiz ve tüm Gala kullanıcılarına açık. Gala Games, yeni blok zincirini test etmek için tasarlandı.

Town Crush’ın Candy Crush’ın doğrudan bir kopyası olduğu inkar edilemez. Aynı türden üç şeyi eşleştirerek mümkün olduğunca çok puan kazanılabilir. Hasatlar, meyveler ve hatta benzersiz ekipman ve yapılar gibi Town Star’dan öğeler dahildir..

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.