Twitter hesapları hacklendi, Azuki NFT dolandırıcılıklarını yayıyor
April 12, 2022

Son birkaç günün bir noktasında, birçok yüksek profilli, doğrulanmış Twitter hesabının, başkalarını Azuki NFT dolandırıcılığına kanmaları için kandırmak amacıyla saldırıya uğradığı iddia edildi.

Bu saldırılar Hindistan’daki resmi devlet kurumlarına ve yerel gazetecilere ve medyaya ait Twitter hesaplarına yönelikti.

Kurumsal Hesapların Hacklenmesi

Popüler anime tarzı NFT koleksiyon yaratıcıları Azuki gibi davranarak NFT’leri çalma girişimi, Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaleti hükümeti, Eğitim Bakanlığı, Ulusal Kongre ve Üniversite Ödenekleri de dahil olmak üzere bir dizi resmi hesap tarafından denendi. Komisyonu, diğerleri arasında.

Sadece dolandırıcılar tarafından hedef alınan hükümet hesapları değil, aynı zamanda yüksek profilli Hintli gazeteciler ve yetkililerin hesaplarıydı.

Azuki NFT dolandırıcılığı

Kötü niyetli oyuncular, kurbanlarının Twitter hesaplarına erişmek için gerçek Twitter destek mektuplarının yapısını taklit eden kimlik avı e-postaları gönderdi. Hesaplara el konulduktan kısa bir süre sonra, dolandırıcılar kurbanlarının kimliklerini yeniden oluşturdular.

Bir Azuki NFT kurucu ortağı gibi davranarak, takipçilerini cüzdanlarını bağlamaya ve daha önce yalnızca mevcut Azuki NFT sahiplerinin erişebildiği “gizli bir Beanz airdrop” a katılmaya çağıran binlerce tweet gönderdiler. Kullanıcılar cüzdanlarını bağlamak için kandırıldı.

Twitter hesapları hacklendi, Azuki NFT dolandırıcılıklarını yayıyor

NFT’leri almak için kullanıcıların NFT cüzdanlarını bağlamaları gerekiyordu. Şu anda hiçbirine Beanz NFT verilmediğine inanılıyor. Olaydan bu yana, cüzdanların NFT’lerden boşaltıldığına dair bir rapor yok.

Hindistan’ın saldırıya uğrayan kurumlarının Twitter hesapları bugün itibarıyla restore edildi. Azuki NFT’lerin orijinal geliştiricileri olan Chiru Labs’tan konuyla ilgili henüz bir yanıt gelmedi.

Bu Ocak ayındaki 10.000 anime temalı NFT’lerin avatarı olan Azuki, şimdiye kadarki en popüler NFT koleksiyonlarından biri haline geldi. 568,5 milyon dolardan fazla Azuki NFTs, ortalama 8,27 ETH satış fiyatıyla 178,8 bin Ethereum (veya 8,27 $ ETH) karşılığında satıldı. En büyük NFT pazarı olan OpenSea, AzukiNFT’leri en çok işlem gören ilk on koleksiyonuna yerleştiriyor.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.