Ronin saldırısından sonra Axie Infinity'nın son durumu
April 6, 2022

Sadece oyna-kazan (P2E) sektöründe değil, tüm kripto para piyasasında en büyük soygun olarak kabul edilen, kimliği belirsiz bilgisayar korsanları tarafından 29 Mart Salı günü Ronin’den çalınan 650 MİLYON DOLAR sonrası Axie Infinity binlerce günlük aktif oyuncusunu kaybetti.

Ronin saldırısından sonra Axie Infinity'nın son durumu

Ronin hack saldırısından güncel gelişmeler

  • Sky Mavis, Ronin köprüsünü ve Katana Dex’i durdurdu.
  • Tüm fonların geri alındığından veya geri ödendiğinden emin olmak çalışıyorlar. Ayrıca, bilgisayar korsanlarının yargı süreci başladı.
  • Ronin’deki tüm AXS, RON ve SLP’nin güvenliği sağlandı.
  • Bilgisayar korsanı, diğer adreslere 6.000’den fazla ETH aktardı. Saldırıya uğrayan fonların çoğu hala orijinal cüzdanda kalıyor.
  • Şirket şimdi bu olaydan sonra yoluna devam etmenin yollarını bulmaya çalışıyor ve şu anda yatırımcılar, danışmanlar ve paydaşlarla istişare halinde.
  • Güvenlik düzeltmeleri artık tamam. Sky Mavis ekibindeki herkes olmasa da çoğu insanın şimdi tüm çabalarını bu olayla ilgili mevcut ve gelecekteki sorunları hafifletmeye odakladığını söylemek güvenlidir.

Sky Mavis’in olayla ilgili açıklamaları şöyle:

Gördüğümüz gibi, Ronin istismara karşı bağışık değil ve bu saldırı, güvenliğe öncelik vermenin, uyanık kalmanın ve tüm tehditleri azaltmanın önemini pekiştirdi. Güvenin kazanılması gerektiğini biliyoruz ve gelecekteki saldırıları önlemek için en gelişmiş güvenlik önlemlerini ve süreçlerini uygulamak için elimizdeki her kaynağı kullanıyoruz.

Son olarak, Ronin ağının mevcut durumuyla ilgili güncellemeleri burada:

Şu andan itibaren kullanıcılar Ronin Network’e (sic) para çekemez veya para yatıramaz. Sky Mavis, boşaltılan tüm fonların geri alınmasını veya geri ödenmesini sağlamaya kararlıdır.

Axie Infinity günlük aktif kullanıcı sayısı 2021 zirvesinden bu yana %45 düştü!

Oyunun günlük aktif kullanıcıları Kasım ayında zirve yapmıştı, ancak Sky Mavis’in son verilerine göre, hack saldırısından yaklaşık bir gün önce 28 Mart 2022’ye kadar %45 düşüşle 1.48 milyona geriledi. Kullanıcılardaki düşüş, oyunun güncellendiği Aralık ayından ve bilgisayar korsanlarının daha hızlı oyun içi işlemler sağlayan bir yan zincir olan Ronin’den 600 milyon dolar ETH ve USD Coin çaldığı 23 Mart’tan bu yana özellikle dikkat çekici.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.