Meta Dubai'deki yeni ofisinin açılışını yaptı
March 9, 2022

Meta (eski Facebook), Salı günü Dubai Internet City’de bölge ofislerini açtı. Ofis, Dubai Veliaht Prensi ve Yürütme Konseyi Başkanı Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum tarafından resmen başlatıldı. Bu stratejik karar, şirketin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki (MENA) bölgesel faaliyetlerini Dubai’den konsolide etmesine ve yönetmesine olanak sağlayacak.

Bir dizi tweet’te Şeyh Hamdan:

Dubai, geleceği yaratmak için önemli küresel dijital girişimlerle işbirliğini geliştirmeye devam ediyor.

Rapora göre, “Dubai’nin altyapısı ve ekonomik iklimi, Emirlik’i büyük teknoloji işletmeleri için dünya çapında bir merkez haline getirdi.” Şeyh Hamdan, “Bugün, Dubai Internet City, Dubai’de çalışan ve ikamet eden 95.000 kişiyi istihdam ediyor” dedi.

Açılış sırasında Meta COO’su Sheryl Sandberg de ortaydı. Meta’nın yüce hırslarının BAE’nin “yenilik kültürü” tarafından nasıl iltifat edildiğini paylaştı

Bu ofis, platformlarımızı kendilerini ifade etmek, arkadaşları ve aileleriyle iletişimde kalmak ve şirket kurmak ve geliştirmek için kullanan milyonlarca insana olan bağlılığımızı temsil ediyor.

Devamında:

BAE, şirketimizin ilkeleriyle uyumlu yenilikçi bir kültüre sahip. İkimiz de bağlantılı bir dünyanın potansiyel ekonomik ve sosyal faydalarının büyüsüne kapılıyoruz. Başladığımızda, bölgenin her yerinden insanların deneyimi ve yaratıcılığı kritik olacak. organizasyonumuzun bir sonraki bölümünde.

Red Bull, NFT’lerle metaverse’e giriyor

Son haftalarda ve aylarda, genel olarak sanal gerçeklik olarak adlandırılan metaverse, artan sayıda ev markasının ilgisini çekmeye devam etti. Metaverse’e en son giren şirket ise enerji içeceği devi Red Bull oldu. 3 Mart 2022’de ticari marka başvurusunda bulunan Avusturyalı enerji içeceği devi Red Bull, metaverse sektörüne genişlemeyi ve markalı misli olmayan tokenleri satmayı hedeflediğinin sinyallerini verdi ve harekete geçen en son şirket oldu. “Ayrıntılar”

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.