Profesyonel Düzeyde Alien Worlds
June 29, 2022

Alien Worlds (TLM), piyasadaki en popüler oyna-kazan blockchain oyunlarından biridir. Bu yazıda, oyunu nasıl daha ustaca oynayabileceğimizi irdeliyoruz.

Özet:

  • Alien Worlds, Ethereum, WAX ve BNB Smart Chain üzerinde bir NFT metaverse oyunudur.
  • Trillium (TLM) tokenleri, NFT toprakları, NFT araçları ve Gezegen DAO’ları, Alien Worlds ekosisteminin dört direğidir.
  • Oyuncular, bir parça arazi ve üç adede kadar NFT aracı gerektiren madencilik oyunu yoluyla TLM kazanırlar.
  • Ek olarak oyuncular, Planet DAO’ların ekonomisini ve yönetimini vermek için TLM’lerini riske atabilirler.
  • Alien Worlds ekibi, yeniliği teşvik etmek için bir hibe programı başlattı.

Buradaki kilit unsur, pasif gelirinizin akmasını sağlamaktır. Bunu yapmak için çoğu kişi, pasif gelir elde etmenin alternatif bir yolu olarak oyna-kazan (P2E) oyunlarını seçer.

DappRadar BGA Report May Edition’a göre, günlük 1.15 milyon UAW, bir önceki aya göre yalnızca %5 düşüşle Mayıs ayında ortalama olarak blockchain oyunlarıyla etkileşime girdi. Tüm popüler P2E oyunları arasında, Alien Worlds her zaman DappRadar’ın Sıralama panosunun ilk üçünde sıkıca oturur. Bu oyun neden kullanıcılara bu kadar çekici geliyor? Bugünün makalesi, Alien Worlds’ün büyüsünü açığa çıkaracak ve P2E oyununda nasıl ustalaşılacağını açıklayacak.

Alien Worlds nedir?

Alien Worlds, Ethereum, WAX ve BNB Smart Chain üzerinde bir NFT metaverse oyunudur. Alien Worlds’ün simüle edilmiş ekonomisinde oyuncular, NFT’ler ve oyun içi kripto paralarda dahil olmak üzere kıt kaynaklar için rekabet eder.

Alien Worlds, oyuncuların veya kaşiflerin arazi satın alıp kiralayarak ve Trillium ödemelerini etkilemek için Gezegensel yönetişime oy vererek madencilik yoluyla meşgul oldukları dört sütunlu bir oyun içi ekosisteme sahiptir.

Bu sütunlar, Trilium (TLM) tokenleri, NFT araçları, araziler ve Gezegen Merkezi Olmayan Özerk Kuruluşlar (Gezegen DAO’ları). Şimdi, her bir sütunun oyuncunun başarısını nasıl etkileyebileceğine daha yakından bakalım.

TLM, Alien Worlds’ün oyun içi ekonomisinin kanıdır

TLM, Alien Worlds’ün oyun içi para birimi olarak hizmet eder. Aynı zamanda, Kaşifler, Alien Worlds Metaverse’de çekirdek oyunlar oynarken TLM olarak ödül kazanır. Ek olarak, kullanıcılar Planet DAO’ların yönetimine katılmak için TLM’yi stake edebilirler.

Daha önce de belirtildiği gibi, Alien World doğada bir metaverse madencilik oyunudur. Sade İngilizce’de bu, Kaşiflerin madenciler olarak madencilik oyunu yoluyla TLM kazanabileceği anlamına gelir. Veya madencilere arazi kiralayıp TLM ile madencilik komisyonları kazanabilirsiniz.

Trillium, Ethereum, WAX ve BSC üzerinde konumlanır. Nöylece kullanıcılar Trillium’u üçünden herhangi birinde depolayabilir.

Profesyonel Düzeyde Alien Worlds

Araziler, oyuncuların komisyon kazanmasına yardımcı olur

Alien Worlds’de arazi, araçlar ve avatarlar olmak üzere üç tür takas edilemeyen token vardır. Madenciliğe başlamak için, oyuncuların bir parça araziye sahip olmaları veya diğer oyuncuların sahip olduğu arazilerde benimkiler olması gerekir.

Her arazi NFT’si, ürettiği TLM miktarı, bir kullanıcının bir NFT alma olasılığı, vb. gibi oyunu etkileyen benzersiz özelliklere sahiptir. Arazi sahiplerini diğer oyunculardan ayıran şey, arazi sahiplerinin başkaları madencilik yaparken komisyon alabilmeleridir. Bu nedenle arazi sahibi olmak kullanıcılara pasif gelir getirebilir.

Profesyonel Düzeyde Alien Worlds

Araçlar madencilik gücü için çok önemlidir

Araçlar, Alien Worlds sanal dünyasında karada TLM madenciliği yapmak için kullanılan NFT oyun kartlarıdır. Oyuncular aynı anda en fazla üç araç kullanabilir. Her Tool NFT’nin benzersiz istatistikleri olduğundan, Tool NFT’lerin farklı bir kombinasyonu farklı madencilik sonuçları üretebilir. Araçlar ne kadar nadir ve parlak olursa, bir oyuncunun elde edebileceği madencilik gücü o kadar fazla olur.

Kullanıcılar, Binance, BitYard ve AtomicHub gibi çeşitli NFT pazar yerlerinden madencilik veya satın alma yoluyla araçlar edinebilir. Ek olarak, oyuncular madencilik yoluyla nadir Araçlar elde edebilecek kadar şanslıysa, bu Araçları pazarda WAX gibi tokenler karşılığında takas edebilirler.

Oyun içi yönetimi etkilemek için Planet DAO üyesi olun

Alien Worlds dünyasında tüm faaliyetler Gezegenlerde gerçekleşir ve başlangıçta 6 Gezegen vardı. Uzaylı Dünyalardaki Gezegenlerin gezegensel Merkezi Olmayan Otonom Topluluklar (DAO’lar) olduğunu belirtmekte fayda var.

DAO yönetimine nasıl katılınır? TLM’yi stake ederek, oyuncular Planet’in oy kullanan üyeleri olabilirler. Hisse ağırlıklı bir oylama mekanizması uygulanır; kişi ne kadar çok stake ederse, o kadar fazla oy hakkına sahip olabilir. Oy kullanan bir üyenin sahip olabileceği temel ayrıcalıklardan biri, TLM ödemelerini etkilemektir.

Oynamak, paylaşmak ve kazanmak için Alien Worlds

7,6 milyondan fazla oyuncunun biriktiği Alien Worlds, genellikle blockchain oyun sıralama listelelerinin en üstünde yer alır.

Alien Worlds, blockchain oyun dünyasındaki en dinamik P2E dapp olmaya çalışıyor. Ekip, parlak bir fikri olan herkesi sürekli genişleyen ekosisteme katkıda bulunmaya davet ediyor. Alien Worlds Galaktik Merkezleri, geliştiricileri, girişimcileri, sanatçıları ve hikaye anlatıcılarını Alien Worlds için yarının inovasyonuna öncülük etmeye teşvik etmek için bir hibe programı başlattı.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.