June 3, 2022

Blockchain oyunları-P2E dünyasında “kazanan her şeyi alır” modeli, herkes için gelir vaat etmeyen, ancak daha önemli kazançlar için bir potansiyel olan bir oyun yaklaşımıdır.

  • Bazı oyunlar oyun içi BTC, ETH ve diğer coinleri dağıtıyor.
  • Nakamoto Games, “kazanan her şeyi alır” mantığıyla artan popülariteye sahip.

Axie Infinity kazançlarının ayda 5 doların altına düştüğü ve Play Crabada gibi önde gelen oyunların bile haftada bir dolardan daha az ödeme yaptığı bir zamanda, oyuncular hala para kazanabilecekleri oyunlar arıyor.

Bu oyunlara bir örnek Nakamoto Games olabilir. Bu tarz oyunlar, kripto ödül havuzu olan bir dizi ücretsiz P2E blockchain oyunudur. P2E sektöründeki bu aşamada, “kazanan hepsini alır” yaklaşımı, boşta oynamak (AFK) için sınırsız token üretiminin yerini alır. Bu yaklaşım, mevcut tokenleri sınırlar ve bir turnuva veya lider panosu gibi rekabetçi bir sistem kurar.

Blockchain oyunları bu modeli benimseyebilir

Nakamoto Games

Nakamoto Games ayrıca kısa süre önce ücretsiz oyun seçenekleriyle koşucu tipi bir oyun yayınladı. 

Nakamoto Games, çok büyük kripto kazançları olmasa bile, en azından NFT satın alma zorunluluğu olmadan kolay erişim ve bir ödül havuzu için adil bir rekabet sunuyor.

Nakamoto Games’in yaklaşımı, oyun geliştiricilerini bir tokenomik model oluşturma ihtiyacından da kurtarır. Pegaxy ve neredeyse tüm oyuncuları ödüllendiren diğerleri gibi oyunlardaki en büyük sorun, token oluşturmayı token yakma ile dengeleme ihtiyacıdır. 

Ödül küçük ve özel olduğunda, sabit bir ödeme yoktur ve oyun takımları oyuncuları nasıl ödüllendireceklerini seçebilirler – ister eşyalarla ister kripto paralarla. Oyuncuların varsayılan olarak uzun saatler geçirdiği geleneksel oyunlar için kripto ödül havuzları da sunulabilir. 

Coin Hunt World ve ödül havuzları token enflasyonuna alternatif getiriyor

Kripto kazançları olan bir diğer eski oyun Coin Hunt World, bugün hala popülerliğini sürdürmektedir. Bu oyun, daha fazla şans ve özel oyun ile daha yüksek kazançlar sunarken, basitleştirilmiş bir oyna-kazan modeli kullanıyor. Coin Hunt World, önemsiz soruları çözerek kasaları açar ve mevcut ödülleri değiştirir.

Oyunlar ayrıca Ponzi-Free Tokenomics olarak tanıtılanlara yeniden yön veriyor. Çeşitli ödüllere sahip yaklaşan bir oyun, kriptonun Pokemon Go’su olarak sunulan DexiHunter’dır. Oyun, normal token ödülleri yerine, şişmeyecek gerçek bir ödül havuzu için sponsorluklardan çeşitli kripto varlıklarıyla teşvikler kullanır.

Oyun, azalan getirilere ulaşacak olan mevcut oyna-kazan oyunlarına kıyasla muhtemelen daha uzun süre çekici kalacaktır.

Oyun oynarken kripto para kazanabileceğiniz oyunlar ve ne kadar getiri sağladıkları:

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.