Kyber (KNC) Bu Hafta yüzde 60 Yaptı
May 23, 2022

Kripto para piyasası, bir yıl önce tüm zamanların en yüksek seviyeleri olarak görülen bölgelerden düşmeye, görülmeyen fiyat noktalarında ticaret yapmaya birçok büyük ve küçük kripto para birimi gönderen bir düşüş eğiliminde olduğundan, yılın çoğunu mücadele ederek geçirdi. COVID-19 pandemisinden kurtarıldığından beri Kyber Network (KNC) fiyatı da dahil çoğu metaverse coin hala düşüşte…

Piyasa mücadele ediyor olsa da, yatırımcılar KNC gibi umut verici potansiyele sahip projelere yatırım yapmaya devam ederken, KNC’nin haftalar boyunca kazançlar elde etmesi gibi dikkate değer kripto para birimlerinin pazar lideri Bitcoin’e meydan okuduğunu görüyoruz. Kyber Network’ün yerel tokeni olan KNC, oldukça düşüş haftasında, yine de bu hafta kazançlarının %60’ından fazlasını yayınlamayı başardı ve kapitalizasyonunu 500 milyon dolara yaklaştırdı.

KNC’nin inşa ivmesinin üç nedeni, on ayrı blockchain için desteğin entegrasyonunu, Avalanche (AVAX) ile bir likidite madenciliği programının başlatılmasını ve Kyber ağının erişimini genişleten genişleyen bir ortaklıklar ve protokol entegrasyonları listesini içerir.

KNC neden yükseliyor?

  • Kyber Network’e destek sağlayan en büyük faktörlerden biri, protokolün kripto para ekosistemindeki en iyi zincirlerle entegre olmaya zorlamasıdır.
  • Ağdaki ana merkezi olmayan değişim arayüzü olan KyberSwap, artık Ethereum, Avalanche, Polygon, BNB Smart Chain, Aurora, Arbitrum, Fantom, Oasis, Velas ve Cronos dahil olmak üzere on ayrı ağda ticaret sunuyor.
  • Bunun önemli olmasının nedeni, birlikte çalışabilirliğin yalnızca DeFi’de değil, kripto ekonomisinin tüm sektörlerinde büyümeyi sağlayan ana temalardan biri haline gelmesidir, çünkü varlıkları ve verileri birden fazla zincir üzerinden gönderme yeteneği DeFi’nin geleceğinde gerekli bir özelliktir. NFT sektörü ve Metaverse.
  • Kyber Network’te artan ilgiyi ve ticari faaliyeti çekmeye yardımcı olan bir diğer önemli gelişme, projenin Avalanche Network ve Avalanche Rush Phase 2 likidite madenciliği programı ile ortaklığıdır.
  • Likidite teşvik programı 21 Mart’ta başladı ve likidite sağlayıcıları için toplam 1 milyon dolarlık ödül içeriyor.
  • Avalanche, kripto para ekosistemindeki en hızlı büyüyen Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu ağlardan biridir. Ethereum’a düşük ücretli bir alternatif sunarak Kyber Network kullanıcılarına daha fazla kullanıcı ve likidite çekmeye yardımcı oldu.
  • KNC’nin arkasındaki toparlanma ve ivme kazanmanın bir başka nedeni de, ağın erişimini yaymaya yardımcı olan yeni ortaklıkların ve büyük protokol entegrasyonlarının sürekli eklenmesidir.
  • 7 Nisan’da KyberSwap’ın, Ethereum ve Polygon üzerinde Uniswap v3 ile entegre olduğu ve en aktif merkezi olmayan değişimi KyberSwap ekosistemine getirdiği duyuruldu.
  • Proje ayrıca Bondex profesyonel ağı ve Kyber Network’ün yatırım kolu olan Kyber Ventures ile yeni bir ortaklık ortaya çıkardı ve popüler bir NFT yarış oyunu olan Pegacy ile bir çalışma ilişkisi kurdu.

Hafta için piyasa değerine göre ilk 100’den BNB, TRX, LTC, UNI, XMR ve XTZ gibi başka kazananlar olsa da, hepsi yalnızca tek haneli kazançlar kaydettikleri için KNC ile karşılaştırılmazlar.

CoinMarketCap’e göre KNC, kripto para piyasasında en çok trend olan 10 kripto paradan biri olduğu için işlem hacimlerinde ve faizinde de artış gördü. Mevcut ralliye rağmen, token, tüm alanın düşüş eğilimindeki piyasa koşullarının bir sonucu olarak, neredeyse bir ay önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.72 dolardan hala %50’nin üzerinde düşüşte. Ancak, sadece 10 gün içinde, tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştıktan sonra %100’ün üzerinde değer kazandı.

Kyber (KNC) Bu Hafta yüzde 60 Yaptı
SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.