Kripto para kazandıran oyunlar: Coin, token, NFT nasıl kazanılır?
March 11, 2022

Kripto para kazandıran oyunlar her zamankinden daha fazla göz önünde bunun farkında mısınız? Bu endüstri şu anda 173 milyar dolar değerinde ve 2022’de 300 milyar doları aşması bekleniyor. Patlamanın arkasında, dünya çapından 2,6 milyar oyuncuyu kendine çeken ve oyun oynayarak coin/token kazanmayı daha erişilebilir ve kolay hale getiren blockchain teknolojisi var. Özellikle mobil oyunların yaygınlaşması, her türden oyuncuyu metaverse ve NFT tabanlı oyunlara çekiyor. Bu sektöre GameFi deniyor. Burada oyun oynayarak kripto para kazanabilirsiniz.

Şu anda birçoğumuz sadece eğlenmek için oyun oynamıyoruz. Belki de bu zaten böyle olmamalı. CS:GO ile beraber oyun içi eşyaların ne kadar değer gördüklerini anladık. Herkesin dilinde olduğu gibi, vakit nakittir ve oyuncular, oyun oynayarak kripto para kazandıran oyunlar hakkında yeni yeni fikir sahibi oluyor.

Oyun oynayarak ne kadar para kazanılabileceğine buradan, incelediğimiz oyunlara göz atarak cevap bulabilirsiniz-

Kripto para kazandıran oyunlar: Blockchain oyunlarının yükselişi

Blockchain oyunları, finansal kararları oyunu yapanlara değil, oyunu oynayanların eline veren bir sistem geliştirdi. Oyna-kazan (P2E) kripto oyunları, göz ardı edilmemesi gereken bir trenddir. Ancak, ayrıntılara girmeden önce bu sektörün işleyişine hızlıca göz atalım..

Blockchain oyunları nelerdir?

Blockchain, bilgi için bir kayıt ve depolama sistemi olarak işlev gören bir defter teknolojisi (ledger teknolojisi olarak biliniyor) biçimidir. Hacklenemez, tahrif edilemez veya başka bir şekilde değiştirilemez. Bu ağların işlem geçmişi prensipte herkese açıktır. Oyun geliştiricileri de bu sektörü henüz fark ediyor…

Kripto para kazandıran oyunlar: Coin, token, NFT nasıl kazanılır?

Tipik olarak, çoğu oyunda, kullanıcıların silahlar, kostümler veya sandıklar gibi öğelerle ticaret yaptığı pazar yerleri bulunmaktadır. Ancak bunun için gerçek para ödemiş olsalar bile hiçbirine sahip değiller. Bunun nedeni, oyun şirketlerinin her zaman merkezi bir oyun yapısını tercih etmeleridir. Oyuncular tarafından toplanan oyun varlıklarına kadar oyun dinamikleri üzerinde tam kontrole sahiplerdir. Hepsi tek bir şirkete ait olduğundan, oyuncuların hesapları ve eşyaları üzerinde gerçek bir mülkiyeti yoktur. Bu modelle ilişkili, şeffaflık eksikliği ve oyun mekaniğinin manipülasyon potansiyeli de dahil olmak üzere başka sınırlamalar da vardır.

Blockchain, ilk kez, oyun şirketlerinin artık tüm oyun deneyimi üzerinde tam kontrole sahip olmadığı için oyuncuların gerçek bir söz sahibi olduğu, merkezi olmayan ve adil sanal pazarları tanıttı. Oyunların blockchain potansiyeli, sanal ekonomilere güç vermenin ötesine geçer.

Kripto para kazandıran oyunlar bunu nasıl yapıyor?

Gerçek sahiplik: Blockchain tabanlı oyunlar, oyuncuların oyun içi varlıkları üzerinde gerçek mülkiyete ve tam kontrole sahip olmalarını sağlar. Oyun içi eşyalar NFT’ler ile temsil edilir.

Metaverse’ler ve birlikte çalışabilirlik: Oyun içi varlıklar blockchain token’leri bağlayarak, oyuncular bunları barındıran farklı oyun pazarlarında ticaret yapabilir.

Deneyim: Blockchain, açık, dağıtılmış ve şeffaf ekosistemlerin oluşturulmasını sağlar. Oyun dinamiklerinden oyun şirketleri değil oyuncular sorumludur. Oyuncular değişiklikler lehinde oy kullanabilir. Bu aynı zamanda hilecilerin deneyimi bozmasını da önler.

Sınırsız yaratıcılık: Bir oyun merkezi bir sunucuda çalıştığında, geliştiriciler oyunu istedikleri zaman kapatmaya karar verebilirler. Blockchain ile oyuncular, geliştiriciler artık dahil olmasa bile bir oyun oynamaya devam edebilir ve yeni anlatılar ve varlıklarla oyunları organik olarak büyütebilir.

2017’de CryptoKitties oyunu, kullanıcıların NFT’ler veya her bir sanal yavru kediyi benzersiz, koleksiyonluk birer nesneye dönüştüren farklı türde sanal yavru kedi satın almalarına, satmalarına ve oluşturmalarına izin vererek bu devrimin önde gelen itici gücü oldu. Bir kedi NFT’si ne kadar nadir olursa, sahip olduğu değer o kadar yüksek olur (en pahalı Cryptokitten 172.000 dolara satıldı).

Bu, o zamandan beri diğer birçok başlığa yayılan gelişen bir sanal pazar başlattı.

Blockchain oyunları para kazandırıyor mu?

Blockchain oyunlarını benzersiz kılan iki özellik vardır: platform içi ödemeler için kullanılan kripto para birimlerinin entegrasyonu ve NFT’lerin kullanımı. NFT’ler, kullanıcıların aynı oyun içinde diğer oyuncularla takas edilebilecek veya platformlar arasında aktarılabilecek benzersiz varlıklara sahip olmalarını sağladığı için geleceğe doğru atılmış önemli bir adımdır. Ve gerçek hayattaki ekonomilerde olduğu gibi, blockchain oyunlarının içindeki pazarlardan para kazanabilirsiniz.

Kendini işine en çok adamış oyuncular, yarattıkları eserler için somut ödüller kazanabilirken, sanatsal eğilimleri olanlar koleksiyon öğeleri tasarlayıp satabilir. ,,

Bazıları oyun dünyasına sadece yatırımcı olmak için girerken, diğerleri bunu tam zamanlı meslekleri haline getirdi.

Blockchain oyunlarına nasıl başlanır?

Şimdiye kadar bu teknoloji sayesinde dijital eşsizliğin nasıl oluştuğu az çok kafanız şekillendiyse, birkaç oyuna göz atmasının zamanı geldi.

Parçalara ayıralım: Öncelikle, bir bilgisayara veya mobil cihaza ihtiyacınız olacak. Yeterince kolay, değil mi? Ardından, paranızı kripto para birimine dönüştürmek için bir kripto para birimi değişim platformu seçmeniz gerekecek. Mevcut birçok borsa var, ancak önemli olan ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmek. Ayrıca, kripto oyunlarının çoğu Ethereum blockchain tabanlı olduğundan Ether veya ETH satın almayı düşünebilirsiniz. Eğer hali hazırda ETH’ye sahipseniz nasıl başlayacaksınız? Fiziksel parayla yapacağınızın aynısı – onu saklayacak ve güvende tutacak bir yer bulun. Burası dijital bir cüzdan açmanız gereken yer ve yine birçok seçenek var. Bu aşamadan sonra geriye sadece oynamak için bir oyun seçmek kalıyor. Örneklerle devam edelim…

En iyi kripto para kazandıran oyunlar 2022

Geleneksel oyun endüstrisi ile karşılaştırıldığında, blockchain oyunları hala çok niş. Ama bu, hafife alınabileceği anlamına gelmiyor. Hala tüm oyun piyasanın küçük bir bölümünü oluştursa da, şu anda yüzlerce kripto oyunu var ve yavaş yavaş milyonlarca oyuncuyu ve çok fazla parayı) topluyorlar.

Axie Infinity – Kazanılan kripto paralar: AXS,SLP

Hali hazır tüm kripto meraklılarının bildiği oyun Axie Infinity’dir. Pokemon benzeri bir deneyim olarak tanımlanan bu oyun, her biri bir NFT olan Axies (veya dijital yaratıklar) etrafında dönüyor. Oyuncular Axies satın alabilir, takas edebilir ve üretebilir ve ayrıca bunları turnuvalarda diğer oyuncularla veya takımlarla savaşmak için kullanabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=Uj436_Y0VOc

Nadir Axies canavarları binlerce dolar değerinde olabilir, hatta yakın zamanda bir sanal arazi 1,5 milyon dolara satıldı. Axie Infinity’yi diğer oyun platformlarından ayıran şey, oyun içi kripto paraların (token) – Smooth Love Potion (SLP) ve Axie Infinity Shard (AXS) – büyük kazançlar elde ettiği ( % 5,700’e kadar) gelişen sanal ekonomisidir. Ve diğer ünlü oyuncuların aksine, Axie oyuncuları para kazanmaya teşvik ediyor. Son olarak, kazandığınız AXS’ler, Ethereum veya TL, dolara (USD) dönüştürülebilir. Oyun, bazı ülkelerde, özellikle de oyuncuların bir pasif gelir elde etme isteğinden tam zamanlı bir mesleğe dönüştüğü Filipinler’de özel bir hit oldu.

Oyun hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ne kadar kazandırdığını bu makalede ele almıştık.

Blankos Block Party (TBA)

Mythical Games, Blankos ile kripto oyun pazarına girmeden çok önce bir hane adıydı. Bu oyun, özelleştirilmiş tasarımlara odaklanarak dijital vinil oyuncaklar şeklinde kendi renkli karakterlerinizi oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, kullanıcıların benzersiz ‘Blanko’lar’ toplayabilecekleri, görevlere katılabilecekleri ve takım oyunlarının bir parçası olabilecekleri (“Blok Partileri”) sanal dünyalar kurmalarına ve keşfetmelerine olanak tanır. Sınırlı sayıdaki Blankos, özellikle Deadmau5 ve Burberry gibi isimlerle yapılan ortaklıkların başarısı göz önüne alındığında, yatırımcılar için büyük bir çekiliş oldu.

Oyun inlemesi için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Kripto para kazandıran oyunlar: Upland (UPX) diyarı

Upland blockchain tabanlı bir oyun ve kullanıcıların gerçek dünyayla eşlenmiş sanal arazileri satın almalarını, satmalarını ve ticaret yapmalarını sağlıyor. “Dijital ev sahipleri” mülkler inşa edebilir ve UPX token kazanabilir. Proje, San Francisco ve New York şehirlerini haritalandırdı ve bu şehirlerdeki gerçek adreslerle bağlantılı satılık sanal mülkler satın almanıza izin veriyor. Daha yakın zamanlarda oyun, oyuncuların bazı gerçek Benjamin’ler için mülk satmalarına izin verecek bir Mülkten USD’ye beta programı uyguladı.

Oyun tamamen harita üzerinde gezindiğiniz ve hazineler keşfetmek için diğer oyuncularla yarıştığınız mücadeleye dayanıyor. Kazancınız, elinizdeki mülkün ne kadar yüksek fiyata satıldığına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle arazilerini satmadan önce ne kadar değerli olduklarını kontrol edin. Aşağıdaki linkler, Upland oyuncularının oyunu anlattıkları fark videoları içeriyor. NOT: İngilizce.

Ne kadar kazandırır:

Stratejiniz nasıl olmalı:

Yapılmaması gerekenler:

Sıradaki oyun: Mobox (MBOX)

Sıradaki oyun Mobox, oynaması ücretsiz bir seçenek: oyun ile merkezi olmayan finansı (DeFi) birleştirir ve Binance Smart Chain (BNB Chain) üzerinde çalışır. Mobox geliştiricileri, bu yaklaşımın, oyuncuların ve yatırımcıların tek bir yerden farklı blockchain oyunlarına erişebilecekleri bir platform olarak oyunu GameFi’ye yaklaştıracağını söyledi. Oyunun temel amacı, oyuncuların NFT oyunlarına özgürce katılmalarını ve oynayarak para kazanmalarını sağlamak. MBOX token, MOBOX ekosistemindeki kaynakların geliştirilmesini ve tahsisini etkilemek için işlem işleme, stake etme ve yönetişim için kullanılır. Şu anda platformda mevcut olan üç oyun var ve yakın zamanda duyurulması beklenen iki oyun daha var.

Lightnite (TBA)

Bitcoin arcade oyun portalı Satoshi’s Games’in arkasındaki aynı ekip tarafından geliştirilen Lightnite, Fortnite benzeri bir battle royale oyunu. Lightnite oyunculu olup, diğer oyuncuları vurdukları için oyuncuları Bitcoin ile ödüllendiriyor ve “Lightning Network” tarafından destekleniyor. Oyunda ustalaşan ve daha fazla oyuncu çeken oyuncuların daha fazla Bitcoin kazanma şansı daha yüksektir. Öte yandan, vurulan oyuncular cezalandırılır ve Bitcoin kaybeder. Lightnite’ın. Tüm oyun içi varlıklar, Elixir Marketplace platformu olan bir NFT pazar yeri aracılığıyla belirtilebilir ve takas edilebilir.

Oyunun biraz “bahis” üzerine olduğu söylenebilir. Aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

CryptoKitties

CryptoKitties, blockchain oyunları arasında dikkat çeken ve kripto koleksiyonculuk sektörünü başlatan ilk oyunlardan biri olabilir, ancak yine de güçlü olmaya devam ediyor. Kullanıcılar, çeşitli nadirlikteki sevimli çizgi film benzeri kedileri satın alabilir, üretebilir ve değiştirebilir. CryptoKitties basit ama bağımlılık yapan bir oyun. Bununla birlikte, yeni doğan yavru kedi satın almak ve üretmek biraz yüksek bir Ethereum maliyetine sahiptir ve bu da cüzdanınızı aşırı derecede zorlayabilir.

Kripto para kazandıran oyunlar: Coin, token, NFT nasıl kazanılır?

Kripto para kazandıran oyunlar: Gods Unchained (GODS)

Gods Unchained, popüler kart oyunu Hearthstone’a oldukça benzer. Rakiplerle savaşmak ve onları yok etmek için kullanıcılar desteler oluşturur ve kartlar kullanır. Oyuncular, blockchain tabanlı bu oyunda kazandıkları kartların tamamına sahip olabilir ve istedikleri zaman satabilir veya takas edebilirler. Bazı kartlar son derece nadirdir ve geleneksel koleksiyon kart oyunlarına benzer şekilde yüz binlerce dolar değerinde olabilir. Her şeyi yapmaya hazır olmayan daha tereddütlü oyuncular için oynaması ücretsiz bir alternatif var ve yatırım gerektirmiyor.

Gods Unchained ne kadar kazandırıyor tüm ayrıntıları burada işledik.

Aşağıdaki videoda tüm sorular kapsamlı şekilde açıklanmış.

Sandbox (SAND)

Oyuncular Sandbox sanal diyarlarında veya metaverse’de arazi sahibi olabilir, tasarlayabilir, oynayabilir ve sanal etkinliklere katılabilir. Diğer oyun motorlarıyla istediklerini yapamayan sanatçılar veya küçük geliştiriciler için eğlenceli bir hobi olabilecek bir sanal arazi arsasına sahip olarak metaverse de yarattığınız deneyimlerden para kazanabilirsiniz. SAND token, tüm Sandbox özelliklerini satın almak ve satmak için kullanılabilir ve oyuncular sonunda metaverse’nin sürekli genişlemesine katkıda bulunur.

Oyuncular, sanal arazi satın alıp satmanın yanı sıra avatarlarının görünümünü değiştirmek için NFT’leri değiştirebilirler. Sandbox, Minecraft ve Roblox’a rakip olacak şekilde popülaritesini artırdı ve platformun büyümesine yardımcı olmak için etkileşimde bulunabilecek ve fikir alışverişinde bulunabilecek gelişen bir kullanıcı topluluğu oluşturmaya büyük önem veriyor.

Splinterlands (SPS)

Splinterlands, oyuncu odaklı bir ekonomi ile kart dövüşü deneyiminin başarılı bir örneğidir ve Pokémon, Yugi-oh ve Magic’e benzer. Oyunu öğrenmesi basit ve hızlı ve tüm kartlar ve paketler gerçek değere sahip, yani rahatça nakit paraya çevrilebiliyor. Yeni kartlar resmi oyun içi mağaza veya pazar yeri aracılığıyla satın alınabilir. Splinterlands, sürekli artan sayıda oyuncuyla sonuçlanan sürekli genişletmeler ve iyileştirmeler alıyor. Son güncellemelerde, nadir kartlar yayınlandı ve bu da oyunu oyuncular için daha da ilgi çekici hale getirdi.

https://www.youtube.com/watch?v=ninn85tSvZA

Cryptopop

Cryptopop, çok oyunculu bir ortam sunuyor. Popüler Candy Crush oyununa benzer. Kripto para birimlerinin sembollerini ekranda göründükleri gibi eşleştirmek, oyunculara puan kazandırır. Ne kadar çok maç oynarsanız, o kadar çok puan kazanırsınız ve aşamalarda ilerledikçe hedefleriniz değişir. Oyuncular, diğer oyuncularla serbestçe ticaret yapabilecekleri oyun içi pazara girerek kazançlarını daha da artırabilirler. Cryptopop’un birincil para birimleri Ethereum (ETH) ve Popcorn’dur (POP).

Bu arada mobil sürümü mevcut.

Kripto para kazandıran oyunlar: Illuvium (ILV)

Illuvium, henüz geliştirme aşamasında olmasına rağmen, Ethereum’daki ilk AAA oyunu olma vaadi nedeniyle büyük ilgi gördü. Ancak kesin olan bir şey var: Illuvium, geniş bir kitleye hitap edecek tüm uygun bileşenlere sahip. Bu Ethereum tabanlı açık dünya fantezi dövüş oyunu, her biri kendi güçleri, sınıfları ve kategorileri olan Illuvial olarak adlandırılan canavarlarla doludur. Yakalanıp diğer İllüvyonlarla savaşmak için kullanılabilirler. Alternatif olarak, yaratıklarını ILV karşılığında satabilirler. Diğer birçok oyunun aksine, Illuvian DAO, oyuncuların ürün seçimlerinde oy kullanmasına izin verir ve oyun içi gelirlerin yüzde 100’ü oyunculara ve paydaşlara iade edilir.

Neden kripto oyunlarını denemelisiniz?

Oyun yeteneklerinden ve ekran karşısında geçirdikleri zamandan para kazanmak isteyen oyuncularla ilgili yeni bir şey yok. Blockchain oyunları kapıları sonuna kadar açar. Sadece şeffaf ve adil sanal ekonomilerde para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda oyun varlıklarının gerçek mülkiyetine sahip olursunuz ve topluluk odaklı bir ekosisteme (DAO) katkıda bulunarak ve oyunla ilgili sesinizi duyurarak etkin bir paydaş olursunuz. kararlar. Bunların hiçbiri geleneksel, merkezi oyunlarda mümkün değildi ve daha fazla kripto oyunu ortaya çıktıkça, daha fazla oyuncunun daha adil ve şeffaf sanal deneyimlere katılma teşviki de o kadar büyük oluyor.

İçerikler TwitterFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.