Meta, yeni bir AR/VR işletim sistemi üzerinde ekibini dağıttı!
March 3, 2022

Medya kaynaklarına göre Meta (eski adıyla Facebook), AR ve VR cihazları için yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışan 300 kişilik bir ekibi dağıttı. Hisseleri geçen hafta %26’dan fazla değer kaybederken, şirket şimdi 240 milyar dolar değer kaybetti.

Spekülasyonlara göre, şirket mürettebatı çeşitli girişimlere ayırdı. Bazıları XROS ile çalışacak, bazıları ise AR gözlükleri gerektirecek. Raporlara göre Meta’nın artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik işletim sisteminin Android tabanlı VROS platformu lehine terk edildiği iddia edildi.

Meta’nın başlangıcından bu yana amacı, tüm dünyayı metaverse’e getirmek olmuştur. Bu vaadi gerçekleştirmek için, AR ve VR gözleri olarak da bilinen sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik başlıklarını geliştirdi. Bununla birlikte, AR ve VR işletim sistemi üzerinde çalışan 300 kişilik ekibin dağılmasıyla görüldüğü gibi Meta bir süredir düşüşte.

Ek okuma: Büyük markalar neden metaverse ve NFT piyasasına yatırım yapıyor?

Uluslararası medyaya göre, Meta bu uzman ekibini diğer proje alanlarında görevlendireceğinden, bu çaba sona erdi.

Meta, farklı görevlere konsantre olmak için mürettebatı gruplara ayıracak. Bazıları Quest VR ve AR gözlükleriyle çalışacak. Diğer işletim sistemi mühendisleri ise XR teknolojisi geliştirmeye odaklanacak. Söylentilere göre XROS ekibinin durumu hala yoğun bir sisle kaplı.

Meta, yeni bir AR/VR işletim sistemi üzerinde ekibini dağıttı!

Ayrıca Meta, ekibin AR ve VR cihazları için yeni işletim sisteminde askıya alınmasını onaylamadı veya reddetmedi. Mevcut sosyal medya tartışmasına yanıt olarak, Sheeva Slovan adlı bir Meta temsilcisi bazı iyi haberler verdi. Meta’nın işletim sistemi mühendislerini AR ve VR ekiplerine ayıracağını belirtti. Ayrıca Meta’nın saygısını kazandı ve hala “çok karmaşık sistemler” üzerinde çalışıyor.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.