Bir şirket daha metaverse hayallerini paylaştı
February 28, 2022

Güneydoğu Asya’nın ilk kadın liderliğindeki metaverse firması BuzzAR, NFT segmentini geliştirmek için 3.8 milyon dolarlık başlangıç finansmanı topladı.

Austin, Texas, Hong Kong, Singapur ve diğer yerlerden F50 Elevate yatırımcıları ile mevcut tura aşırı talep var.

UC Berkeley mezunu ve BuzzAR kurucu ortağı ve CEO’su Bell Beh:

ABD’ye döndüğüm için çok heyecanlıyım. BuzzAR, hatırladığım kadarıyla UC Berkeley yurt odamda doğdu. 2026 yılına kadar Web3, multi-trilyon dolarlık bir endüstri olacak. Erkeklerin şu anda bu sektördeki katılımın yüzde 81’ini oluşturduğu gerçeğini değiştireceğiz. Kapsayıcı bir metaverse yaratıyoruz ve hayatın her kesiminden kadın ve erkek herkesin bu milyarlarca dolarlık sektörde bir adım önde başlamasını istiyoruz.

Yatırım hangi metaverse segmentlerine aktarılacak?

BuzzAR, yedi metaverse köprüsünün tümünü ölçeklendiren ilk Güneydoğu Asya metaverse şirketi olma yolunda ilerliyor;

  • Çevrimiçi oyun
  • sanal gerçeklik
  • artırılmış gerçeklik
  • dijital ikiz ve Avatar Motoru.
  • Ayrıca, sonraki iki köprü, NFT’ler ve sosyal ağlar, 2022’de BuzzAR tarafından piyasaya sürülecek.

Yaklaşan bir Web 3 ürünü

Önümüzdeki haftalarda BuzzAR, NFT’lerin avatarı için bir platform görevi görecek CryptoToon adlı yeni bir Web3 ürününü piyasaya sürecek. CryptoToon API, kullanıcıların kendi avatarlarını tasarlamalarına ve kendi NFT’lerini göndermelerine olanak tanıyor. Ayrıca, 163 ülkede 2 milyon kullanıcı tarafından oluşturulan avatar oluşturan BuzzAR’ın HappyToon avatar motoru CryptoToon’un temelidir.

BuzzAR’ın kurucu ortağı ve CTO’su Ken Lim, girişim finansmanına güvenmeden 20 oyun başlattı ve 20 milyon oyuncuyu kendine çekti. Böylece, Meta’daki (Oculus Rift) en popüler sanal gerçeklik pişirme oyunu The Cooking Game VR dahil olmak üzere Play Spirit Games’in tüm başarılı ticari varlıklarıyla BuzzAR’a geliyor. Satın almanın ardından şirket, personelini iki katından fazla artırdı ve 10 kattan fazla tırmanan olağanüstü bir gelir artışı elde etti.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.