Sağlık metaverse sektöründe ne durumda?
March 1, 2022

Sağlık metaverse sektörüne açılan bir kapı olan XRHealth, 10 milyon dolarlık fon topladığını açıkladı. Metaverse’de sanal sağlık terapisi üzerinde çalışıyorlar. Kaynak yaratma, HTC, Bridges Israel etki yatırım fonu, AARP ve StartEngine.com’daki kitle kaynak kullanımı ile mevcut yatırımcılar tarafından desteklendi.

XRHealth platformu dünya çağında kullanıma izin veren denetim mercekleri FDA ve CE tarafından onaylanmıştır.

Müşterilere, onları kapsamlı terapötik bakım alabilecekleri sanal bir ortama aktaran sürükleyici bir deneyim sunar. Hasta tedavisi Medicare ve çoğu büyük sigorta şirketi tarafından karşılanır.

XRHealth, ABD genelinde hastalara uzaktan bakım sağlayan sanal gerçeklik klinikleri kuran ilk firmaydı ve 2016’da kuruldu. Terapi, Medicare’in yanı sıra çoğu büyük sağlık sigortası şirketi tarafından karşılanıyor. VR tedavisinin benzersiz özelliklerinden biri, benzer rahatsızlıkları olan hastaların, grubu denetleyen deneyimli doktorlarla anonim ve uzaktan etkileşime girebildiği sanal destek gruplarıdır.

XRHealth’teki ekip bir ilk muayene yapar, hastalara bir VR başlığı gönderir ve nasıl kullanılacağını öğretir. Ardından, video konferans ve sanal gerçeklik teknolojilerini kullanarak sürekli tele-sağlık ve uzaktan izleme sağlayacaklar. Ayrıca, hasta sigortası faturalandırmasından siz sorumlu olacaksınız.

Bir hasta terapötik tedavi için XRHealth VR teknolojisini kullandığında, klinik personel üniteyi uzaktan çalıştırabilir ve ayarları ve tedaviyi gerçek zamanlı olarak değiştirirken hastanın neye baktığını tam olarak görebilir.

Tedavi verileri gerçek zamanlı olarak incelenirken, hasta ilk eğitim seansından sonra kulaklığı kullanabilir. Sonuç olarak, doktorlar HIPAA gizlilik gereksinimlerine bağlı kalarak hastanın ilerlemesini düzenli olarak takip edebilirler. Haftada bir kez, yönlendiren ödeyen ve sağlayıcı için bir rapor oluşturulacaktır.

XRHealth destek grupları, multipl skleroz, Parkinson hastalığı, meme kanseri, menopoz, motor fonksiyon hasarı, anksiyete, kronik ağrı, fibromiyalji, madde kötüye kullanımı, felç rehabilitasyonu, travmatik beyin hasarı ve diğer rahatsızlıkları olan kişilere yardımcı olabilir.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.