Axie Infinity Kullanıcıları Binance Üzerinde Ronin-USDC Yatırabilir
May 5, 2022

Axie Infinity, Binance’in varlıkları doğrudan RON ağından kabul etmeye karar vermesinin ardından sağlığını iyileştirmeyi hedefliyor.

  • USDC, Katana DEX’te AXS, SLP ticareti yapmak için aktif olan en yaygın kullanılan kripto paralardan biridir.
  • Axie Infinity Sezon 21, geliştirilmiş bir ödül havuzuyla başlıyor.

Ronin-ETH saldırısının etkilerinden kurtulmak için başka bir hamlede, Binance artık Ronin ağında USDC para yatırma ve çekme işlemlerini kabul edecek. Dolara sabitlenmiş bir varlık olan USDC, Mart ayında Ronin-ETH köprüsünden çalınan token’lerden biriydi. Bu hamle, dolaylı olarak 630 milyon dolarlık kayıptan zarar gören Axie Infinity’nin sağlığını iyileştiriyor.

Ronin ağında kalan USDC, Ethereum’da aynı miktarda USDC tarafından desteklenmedi. Şimdi Binance, token’leri kabul etmeyi ve değiştirmeyi güvenli buldu. Sky Mavis, çalınan varlıklarla eşleşmesi için köprü akıllı sözleşmesini yeniden stoklamayı taahhüt ettiği için USDC’nin değeri garanti altına alındı. 

Ronin ağındaki doğrudan USDC akışlarıyla, kullanıcıların AXS cüzdanlarını finanse etmek için varlıklarını birleştirmelerine bile gerek kalmayacak. Binance, kaybedilen fonların bulunmasına ve mümkün olduğunca geri alınmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Şimdiye kadar Binance borsası adresleri kara listeye aldı ve 5,8 milyon dolarlık değeri ele geçirdi.

Konuyla ilgili ek okuma: Axie Infinity (AXS) ne kadar kazandırıyor? - Axie Infinity oyun rehberi: AXS ve SLP nasıl kazanılıyor? Kazanç yeterli mi?
Axie Infinity nasıl oynanır?

Axie Infinity Sezon 21, Rekor Ödül Havuzuyla Başladı

Axie Infinity Sezon 21, oyunun bu versiyonu için son olabilir. Bu sefer, lider tabloları için ödül havuzu, 5,2 milyon ABD Doları eşdeğerini dağıtmak için rekor seviyelerde olacak. 

Ödül havuzu, AXS’nin 40 $ değerindeki değerine dayanmaktadır; bu, bir boğa piyasasının ödülü artıracağı ve oyunu daha da çekici hale getireceği anlamına gelir. Duyurudan sonra, AXS yaklaşık 42.53 dolara yükseldi. SLP, oyun içi kazançlar için AXS’nin başlıca sorunu olmaya devam etse de, 0.014 dolara yükseldi. RON, 1.15 dolara düştükten sonra 1.21 dolara yükseldi.

Mevcut tahminlere göre, Axie Infinity yeni sezonun açılmasından sonra günlük yaklaşık 1.2 milyon aktif kullanıcıya sahip. Önceki sezon, Axie daha fazla popülerlik kazandığından, günlük yaklaşık 2 milyon aktif kullanıcı gördü. Ancak sezon ilerledikçe günlük aktif kullanıcılar artabilir. Oyun, çoklu muhasebe, sabit eşleşmeler ve turları kazanmak için yüksek dereceli Axie’leri yeniden kullanma konusunda daha kısıtlayıcı olacak. Genel olarak, Sezon 21, daha yüksek bir tur ödülü ile daha adil bir oyun bekliyor.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.