Axie Infinity nasıl oynanır?
February 24, 2022

Axie Infinity, “Axie” adlı fantastik yaratıkları yetiştirip savaştırdığınız blockchain tabanlı bir oyun.

Pokemen benzeri Axie canavarlılarının her birinin kendi genlerine dayalı benzersiz güçlü ve zayıf yönleri var.

Milyarlarca Axie kombinasyonuyla genetik kompozisyonlar üretebilirsiniz. Tıpkı Legue of Legend’da bir takım kurmak gibi.

Axie Infinity’e nasıl başlanır?

Oyuna başlamak çok basit.

Başlangıç için bir cüzdana ihtiyacınız var.

Bunlardan biri Metamask, diğeri Ronnin Wallet.

Axie Infinity, Ethereum ağını kullanan bir oyun olduğu için eskiden çok yüksek işlem ücretleri (fee-komisyon) ödeniyordu. Bunun önüne geçmek için oyun içinde kullanılabilen Ronnin Wallet’i getirdiler.

Bu arada oyunun iki temel kripto parası var.

Biri Axie Infinity (AXS) ve diğeri Smooth Love Potion (SLP).

SLP’nin 105 milyon dolar, AXS’nin 3 milyar dolar hacmi var.

Bu kripto paraların oyun içi çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Örneğin “AXS”, Axie canavarlarını çiftleştirirken kullanılıyor. Aynı zamanda ödül sisteminde kullanılmaktadır. SLP’de hem çiftleştirmek, hem de oyun içi görevlerde ve arenada enerjisi harcayıp maç kazanmak için kullanılır. SLP ayrıca oyun içinde ödül olarak kazanılabiliyor. Ancak oyuncuların para kazanmak için sürekli SLP satması fiyatı çok düşürdü ve oyun yönetimi yakın tarihli bir kararla bu özelliği kısıtladı.

Peki, Axie Infinity nasıl oynanır?

Axie Infinity’i Pokemon benzeri bir oyun gibi düşünebilirsiniz.

Axie Infinity nasıl oynanır?

Bu metaverse’de Axie canavarlarından bir takım kuruyor ve daha sonra bunlarla arena’da savaşıyorsunuz.

Vücut Parçaları, Sınıflar, Savaş Sistemi Mekaniği ve İpuçları gibi bir çok başlık için Axie Infinity rehberine mutlaka göz atın.

Axie Infinity nasıl oynanır?

Ek okuma: Axie Infinity oyun rehberi: AXS ve SLP nasıl kazanılıyor? Kazanç yeterli mi?

Oyunun Advanture bölümü, yaratıklarınız için level kazanabileceğiniz giderek zorlaşan aşamalardan oluşur. Oyun enerjiye dayanıyor ve sadece enerjiniz varken yaratıklarınız seviyesi artıyor. Oyun için tecrübe kazandıkça ve geliştikçe, başlarda 3-4 saat civarında ayırmanız gereken zaman yarım saate kadar inebilir.

En çok merak edilen soru ise Axie Infinity’nin ne kadar kazandırdığı…

Donanımlı bir Axie takımı kurduğunuzda geçen yıl günlük 20 dolara kadar para kazanabiliyordunuz. Ödüller, görevlerden kazandığınız kripto para birimi olan SLP ile veriliyor. Her görev başına 100 SLP ödül kazandığınızı varsayarsak, mevcut kurla bugünlerde kazanabileceğiniz para günlük 2 dolar. Bu, dibe vuran fiyatına rağmen aylık 60 dolar, yani aylık 829,39 TL demek!

Bu arada, bazı boss’lu görevler 200 adet SLP’ye kadar ödül verebilmektedir.

Toparlamak gerekirse, 1 saatten daha az bir sürede oyuncular günlük 150 SLP kazanabiliyor. Buda her rahatça kazanılan 1.000 TL anlamına gelir. Ancak oyunun başlarda zaman aldığını unutmayın!

Oyuna başlamak ve ilk aşamalarda yardım almak için sizin yerli ve yabancı Youtube rehberi bulunmaktadır.

Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz diğer oyunlar için aşağıdaki rehberlere göz atabilirsiniz…

Fütüristik metaverse at yarışı: Oyna-kazan (P2E) “Pegaxy” ne kadar kazandırıyor?

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.

Twitter