Şirketler eskisi gibi aynı taktiklerle savaşıyor: Ancak artık her şey sanal...
March 3, 2022

Metaverse sektöründe neler olup bittiğine bakın. Metaverse nedir ve nasıl çalışır? Bütün mesele metaverse’de oyun yapmak. Bu, insanları, mekanları ve nesneleri bir fizik motoruna yerleştirebilmek ve sonra her şeye sahip olmakla ilgili. İnsanların, mekanların ve nesnelerin birbirleriyle etkileşime girmesi.

Sataya Nadella

Dünyanın her yerindeki özel şirketler, geçen yüzyılın en büyük teknoloji yarışmalarında yaptıkları gibi aynı temalar ve aynı demografiye pazarlama için mücadele ediyor. Tek büyük değişiklik, artık tamamen sanal bir ortamda savaşmaları.

Kesinlikle, geçen ay heves eksikliği hakkında yorum yapan Apple gibi, en son trendlere atlamak ve rekabetlerinin altını oymak için metaverse ile olan ilgilerini gizlemeye veya önemini küçümsemeye çalışan bazı şirketler var. Metaverse için zaten kendi VR çerçevelerine sahip olduklarını söylüyorlar.

Microsoft geçen hafta Call of Duty ve Candy Crush gibi video oyunlarının yapımcısı Activision Blizzard için yaklaşık 70 milyar dolar ödeyeceğini söyledi.

New York TImes

Şirketin planladığı artırılmış gerçeklik altyapısına “ARKit” adı veriliyor. Ayrıca, zaten geniş bir uygulama ve yetenek kitaplığı içerir. Tabii ki, şimdilik bu görüş kısıtlı ama iskambil kağıtlarını sandığa bu kadar yakın oynamaları bir şeyler söylüyor.

Apple’ın metaverse için gerçek niyetinin ne olduğunu yakında göreceğimizi gösteriyor. Ve hata yapma, olasılıkları boşa harcama işinde değiller.

Microsoft, Apple, Alphabet ve Amazon’un hepsinin teknoloji devleri olduğunu unutmayalım. Ve bu meta-uzayda emsalsiz düzeyde bölgesel çatışma ve rekabet olacaktır. Bu yeni bir kavram değil. Netscape/Firefox çakışmalarını hepimiz hatırlıyoruz. Yine de metaverse’de, bu rekabetçi çizgi bir hiddetle yeniden ortaya çıkıyor.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.