En Popüler NFT Koleksiyonu OpenSea'den Delist Edildi!
June 30, 2022

OpenSea, NFT’lerini listeden çıkardığı için, Bored Ape Yacht Club sahipleri için son 24 saat zor geçti. NFT koleksiyonu platformu, “Hizmet Şartlarına aykırı” oldukları iddiasıyla birden fazla dijital varlığı devre dışı bıraktı. Proje sorunu çabucak çözdü – ancak topluluk hala şokta.

Bored Ape Yacht Club ne zaman OpenSea’den delist edildi?

24 saatten kısa bir süre önce, Bored Ape Yahct Club NFTcollector @economist OpenSea’deki koleksiyonunu kontrol ediyordu. Şaşırtıcı bir şekilde, NFT platformu Maymunlarından biri için garip bir mesaj gösterdi:

Elbette koleksiyoncu mesajı Twitter üzerinden paylaştı. Görünüşe göre, aynı şey diğer birçok BAYC NFT sahibinin başına geldi.

Birkaç saat içinde, Bored Ape Yahct Club görünüşe göre OpenSea ile sorunu çözdü. Ekip, bir tweet’te şu mesajı paylaştı:

“Daha önce kısa bir OpenSea hatası vardı ve bu hatada bir dizi Bored Ape’i yanlışlıkla ve geçici olarak platformlarından kaldırdılar. Tüm varlıkların tekrar gösterilmesiyle sorunu çözdük. Bunun bir daha olmaması için onlarla temas halindeyiz.”

En Popüler NFT Koleksiyonu OpenSea'den Delist Edildi!

OpenSea, NFT koleksiyonu delist kararını neden aldı?

Kısacası, bazıları bunun sadece pazar adına teknik bir hata olduğunu varsaydılar. Bu arada, diğerleri olayın projenin Ryder Ripps aleyhindeki dava nedeniyle olduğunu düşünüyor.

Geçen hafta, Yuga Labs koleksiyoncuya karşı onu ticari marka ihlali, yanlış reklam ve izleyiciyi yanıltmakla suçlayarak dava açtı. Aslında ekip, Ripps’in projeyi çeşitli şekillerde taciz etmeyi amaçladığını iddia ediyor.

Şu anda mahkemenin suçlamalara nasıl tepki vereceğini kimse kestiremiyor. Ne de olsa bu, bu büyüklükteki NFT ile ilgili ilk dava.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.