OpenSea'nin işlem hacmi %70'in üzerinde düştü!
March 10, 2022

Günlük hacimlere dayalı olarak NFT’ler için dünyanın en büyük ticaret platformu olan OpenSea, son zamanlarda NFT’lerdeki talebin işlem hacmiyle birlikte düştüğüne tanık oldu.

Aralık 2021’in sonundan Şubat 2022’nin başına kadar NFT’lerin hem trafikte hem de Google arama ilgisinde önemli bir artış olduğunu belirtmekte fayda var.

OpenSea platformunun günlük hacmi yaklaşık 250 milyon dolara ulaştı

Bununla birlikte, araştırma platformu Delphi Digital’den alınan verilere göre, günlük hacimdeki son düşüşler bu rakamı 70 milyon dolara indirdi ve en yüksek seviyesinden %72’lik bir düşüşe işaret etti.

OpenSea işlem hacmi azalıyor: Kaynak: Delphi Dijital

Genel olarak, küresel “NFT” aramaları daha da büyük bir düşüş yaşadı ve rakamlar en son Kasım ayının başlarında görülen seviyelere indi.

Adidas ile BAYC ve Nike ile RTFKT satın alan işbirlikleri, ünlülerin satın alımları ve müzik videolarında yer almaları da dahil olmak üzere marka bilinci oluşturma ve pazarlamanın bir kombinasyonu, bu NFT döngüsünün ilk oluşumuna katkıda bulundu. Ancak promosyonlar önemli ölçüde yavaşladığından, NFT’lerin mevcut durumu durgun görünüyor.

NFT satın alan benzersiz cüzdanların sayısı hala oldukça yüksek

Görünüm kasvetli görünse de, Delphi daha önce benzersiz satın alınan kripto cüzdanlarının sayısının hala oldukça büyük olduğunu belirtmişti. Bu, kaç kişinin NFT’lere aktif olarak katıldığının iyi bir göstergesidir, bu nedenle azalmaya başlarsa, işlerin yokuş aşağı gitmeye başlayabileceğini varsaymak makul bir ölçü olabilir.

Bununla birlikte, Finbold’un yakın tarihli bir raporuna göre, ABD’deki NFT ticari marka başvurularının sayısı 1.263’te kaldı ve 2020’de sadece üç başvurudan 421 katlık bir büyümeyi temsil ediyor.

Özellikle ABD’deki Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) Aralık 2021’de 407 yeni ticari marka başvurusu aldı ve artış, toplamın 450’ye ulaştığı Ocak 2022’de devam etti. Bu, her gün ortalama yaklaşık 15 yeni başvuruya eşit.

Başvurular, işletmelerin ve insanların markalarını korumak ve sektörün potansiyelinden yararlanmak için giderek artan bir şekilde blockchain arenasına katılmaya zorlandıklarını gösteriyor. Özellikle NFT ortamının potansiyel fırsatlar hakkında çok fazla ilgi, heyecan, şüphecilik ve heyecan yarattığı bir zamanda.

Ticari markaları tescil ettirme ihtiyacı, son zamanlarda artan sahte kopyaları arama ihtiyacı da dahil olmak üzere çeşitli faktörler tarafından gerekli kılınmıştır. Örneğin, OpenSea, şirkete göre, platformdaki basılmış koleksiyonların çoğunun intihal, sahte koleksiyonlar veya spam olduğunu keşfetti.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.