NFT ATM'leri neleri değiştirebilir?
February 28, 2022

New York City merkezli bir girişim olan Neon, türünün ilk örneği bir NFT ATM kurdu. Kullanıcılar, standart bir ATM’nin daha ilginç görünümlü bir versiyonuna benzeyen ATM’yi kullanarak kripto para birimi olmadan dijital koleksiyon satın alabilirler. Müşteriler bunun yerine NFT’ler için fiat para birimi veya banka ve kredi kartlarıyla ödeme yapabilir.

Neon, OpenSea ve Rarible gibi diğer platformlarla karşılaştırılabilir, büyük ölçüde bir NFT pazarı, platformu veya ticaret merkezidir. İşletme, kripto para birimlerine veya dijital kripto para cüzdanına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak NFT satın alma sürecini basitleştirmeyi umuyor.

Neon’un en yeni NFT ATM’si, NFT’leri satın almak ve toplamak için gerçek dünya platformu sağlar


NFT’yi internet üzerinden satın almak, sektöre aşina olmayan biri için zaman alıcı bir süreç olabilir. NFT’leri satın almak için kullanıcıların önce Metamask gibi hizmetlerde dijital bir kripto para cüzdanı oluşturmaları gerekir. Bundan sonra, dijital cüzdanlarını, NFT’lerini satın almak istedikleri NFT pazarına bağlamaları gerekir. Ayrıca, sürecin en büyük dezavantajlarından biri, pazar yerleri kredi veya banka kartlarını kabul etmediğinden, kullanıcıların NFT satın almak için kripto para birimlerine ihtiyaç duymasıdır. Veya ödeme yöntemi olarak nakit bile. Ayrıca, çoğu durumda gas ücretleri için fazladan harcanacaktır.

Neon, non-fungible token otomatıyla tüm bu sorunları çözüyor. Nakit, banka kartları ve kredi kartlarının tümü makinede kabul edilir. Hangi New York’ta 29 John Caddesi’nde yer almaktadır. Sonuç olarak, ilgilenen alıcılar, bir otomat makinesinden bir kutu Kola kadar kolay bir şekilde NFT satın alabilirler.

Neon’un kurucu ortaklarından Jordan Birnholtz yaptığı açıklamada:

Katılmak için Ethereum’a sahip olmanız, akıllı bir sözleşme geliştirmeniz, bir gas fiyatı ödemeniz veya bir blockchain köprüsü oluşturmanız gerekmez. NFT’yi alıp satmak zor olmak zorunda değil.

NFT ATM’si, NFT kavramını bilmeyenlere de tanıtacak ve dijital sanatçıların daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacak. Birnholtz’a göre, pazarda NFT’ye sahip olma sürecini de aydınlatmayı amaçlıyor.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.