MIT Destekli Şirket Metaverse Teknolojisinde Çığır Açtı!
September 19, 2022

MIT’nin yan ürünü Brelyon, teknolojisini ilk kez Ocak ayında Vegas’taki CES’te sergiledi. Firma bugün, kesintisiz metaverse için bir miktar para topladığını duyurdu. Görselde gördüğünüz üzere, gözlüksüz olarak metaverse veya sanal dünyalara bağlanmaktan söz ediyoruz. Brelyon CEO’su Barmak Heshmat, kendisini neyin harekete geçirdiğini şöyle açıklıyor:

İnsan/bilgisayar deneyiminin geleceği kaçınılmaz olarak daldırma ve zekayı güçlendirmekle ilgili olacaktır. On yıldan beri VR ve giyilebilir cihazlarla deneyler yapıyoruz ve çoğu insanın uzun süredir yüzlerinde bir şeyler giymeyi gerçekten sevmediği ortaya çıktı.

Brelyon, kesintisiz metaverse için 15 milyon dolar fon topladığını duyurdu

Firma bugün, Lockheed Martin ve MIT’ye bağlı E14 Fonu liderliğindeki Corning, LG Technology Ventures, UDC Ventures (Universal Display Corporation’ın kurumsal girişim kolu) ve Franklin Templeton’ın katılımıyla A Serisi finansmanda 15 milyon dolar topladığını duyurdu. 

Şirket gerçekten ilginç bir pazarda faaliyet gösteriyor; bilgisayar monitörleri yeni bir şey değil, ancak gerçek inovasyon az çok durağan görünüyor. 4K görüntüler, elbette. Daha büyük, daha yüksek çözünürlük. Daha iyi kalite için daha düşük fiyat noktaları, kesinlikle. Ama gerçekten, son büyük değişiklik, yaklaşık 20 yıl önce büyük, ağır CRT ekranlardan düz ekranlara geçişti.

Brelyon’un Ultra Reality’si, şirketin patentli ışık alanı teknolojileri ile “gerçek optik derinlik katmanları ile devasa bir görüş alanı yaratmak için hassas dalga cephesi mühendisliğini kullanır ve bir gözlüğe ihtiyaç duymadan izleyiciyi içine alan sürükleyici bir panoramik sanal ekran oluşturur.”