İnternet hizmeti sağlayıcısı metaverse sektörüne adım atıyor
April 20, 2022

Sky (Broadband), tasarım ajansı Engine ile birlikte Gigafast teklifi için bugüne kadarki en entegre pazarlama kampanyasını başlattı ve markanın metaverse piyasasına ilk kez girdiğini görecek.

Sky Broadband pazarlama direktörü Dave Stratton, “Birleşik Krallık genelinde Gigafast geniş bant bağlantımızın lansmanıyla, bu kadar yüksek internet hızlarını kullanmanın nasıl bir his olduğunu vurgulamak istedik” dedi.

Minions serisinin gücünü, katılımını ve şöhretini komik ve eğlenceli bir şekilde kullanarak tüm medya kanallarında benzersiz işler geliştirmek için yola çıktık.” Ayrıca yeni kanalları keşfetmek ve öğrenmek bizim için çok önemli ve yerli bir marka olarak ilk Metaverse reklamımızdan çok mutluyum.

İnternet hizmeti sağlayıcısı metaverse sektörüne adım atıyor
İnternet hizmeti sağlayıcısı metaverse sektörüne adım atıyor

Sky Broadband, ‘Gigafast’ paketinin tanıtımını onurlandırmak için Fortnite’ta sanal bir yarış düzenliyor. Kısa reklamda izleyiciler, internetin hızına gerçekten şaşıran bir Minyon sürüsüne tanık olacaklar.
Kampanya, Sky Broadband’ın “70/20/10” yaklaşımını kullandığı bir dizi etkinleştirme içeriyor. Sky Broadband, dikkatinin %70’ini projenin genel entegrasyonuna, %20’sini Londra’daki Westfield Stratford City kompleksindeki süper hızlı bir slayt gibi muhteşem gerçek dünya kurulumlarına ve %10’unu Metaverse yolculuğuna konsantre edebildi.

“Ancak, Sky Broadband’ın en yeni teklifi Gigafast,” diye ekliyor Engine’in işletme müdürü Kat Thompson, “standart hız geliştirmenin çok ötesine geçiyor.”

İşte bu yüzden yaratıcı süreci kavramak ve hız sınırını kırılma noktasına kadar zorlamak istedik. Gigafast internetimizin ülke çapında Minyonları vurduğu, oturma odası TV ekranlarına çarptığı, telefon ekranlarını yok ettiği, reklam panolarını paramparça ettiği ve hatta otobüs duraklarını yerinden ettiği görülecektir. Minionların bile Sky Broadband’ın şu anda sunduğu inanılmaz hızlara yetişemeyeceği konseptini sevdik.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.