Immortal Game Yeni Satranç Platformu
September 21, 2022

NFT’ler, oyna-kazan ödülleri, görevler, bir pazar yeri ve daha fazlasıyla satrancı bir Web3 oyununa dönüştürmek isteyen bir girişim olan Immortal Game ile tanışın. Çevrimiçi satranç hiç bu kadar popüler olmamıştı ve Immortal Game oyunu modernize etmek için bu trendden yararlanmak istiyor.

Şirket, Temmuz ayındaki 12 milyon dolarlık bir tur da dahil olmak üzere iki turda 15.5 milyon dolar topladı. Bu Seri A turuyla, TCG Crypto, Cassius, Greenfield One, Sparkle Ventures, Kevin Durant ve Rich Kleiman’ın 35V, Blockwall, Kraken Ventures ve Spice Capital’in de katılımıyla tura liderlik ediyor.

Satranç oyuncuları, Immortal Games’in platformuna beta.immortal.game adresinden erişebilirler. Hesabınızı oluşturduktan sonra envanterinizden dört adet satranç taşı seçip başka biriyle oynamaya başlayabilirsiniz.

Bu satranç taşları Immortal Game tarafından tasarlanmıştır ve piyon, fil, şövalye vb. geleneksel satranç taşlarını temsil eder. Kazanır ve bazı yan görevleri tamamlamayı başarırsanız (“En az 1 atım kaldı” gibi), ödüller alırsınız.

Ama bir de meta oyun var. Özel parçalar da farklı nadirlik seviyelerine sahip NFT’lerdir. Bunları Immortal Game’in pazarında ETH karşılığında takas edebilirsiniz. Şirket ayrıca, liderlik tablosu sıralamanıza ve yönetim tokenlerine (IGE) bağlı olarak alabileceğiniz hizmet tokenlere (CMT) sahiptir.

Bu temelden yola çıkarak Immortal Game, lig turnuvaları ve yeni oyun modları ile iddialı planlara sahip. Perde arkasında şirket, Ethereum blockchain üstünde katman-2 çözümü olarak Immutable X’i kullanıyor.

Immortal Game kurucu ortağı ve CEO’su Thomas Zaepffel yaptığı açıklamada;

Tüketici oyunları için blok zincir teknolojisinin benimsenmesinde bir dönüm noktasına ulaşıldı. Satranç, yeni bir grup oyuncuyu çekerken mirasını koruyan bu teknolojiden yararlanan asırlık bir oyundur. Bu inanılmaz oyunun kapsamını genişletmeye devam ederken, 50 Büyük Üstadın desteğinden heyecan duyuyoruz.

Şu anda Immortal Game üzerinde çalışan 20 kişi var. Şirket günde 30 yeni parça çıkarıyor. Haziran 2022’den bu yana şirket, pazarında işlem hacminde 200 ETH üretti. Haftada 5.000 aktif oyuncuya sahip 50.000 kayıtlı oyuncu var.

Bu çok fazla insan değil, bu da büyüme için çok yer olduğu anlamına geliyor. Milyonlarca insan mobil uygulamalarda ve çevrimiçi sitelerde satranç oynuyor. Immortal Game, bu oyuncuların bir kısmını web3 satranç platformunu denemeye ikna etmeyi başarırsa, kazançlı bir iş olabilir.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.