Bilinmesi Gereken 20 Blockchain Oyunu
May 30, 2022

Blockchain oyunları Web 2 oyun şirketlerinin ilgisini çekmeye başlıyor. Blockchain teknolojisi sayesinde oyunların ekonomisi artık tamamen oyuncuların elinde. Şimdiye kadar oyuncuların binlerce saat zaman ayırdıkları bir blockchain oyunu doğmadı. Henüz blockchain oyunlarının emekleme döneminde olduğu düşünüldüğünde, aşağıdaki blockchain oyuncularının gelecekte neler yapabileceğini bugünden takip etmek önemli.

Arcade tarzı dövüşlerden RPG’lere 20 popüler blockchain oyunu

Alien Worlds

Alien Worlds, Chrome veya Brave benzeri web tarayıcıları üzerinden oynayabileceğiniz, uzay temalı bir strateji oyunudur. Basitçe, madencilik yaparak Trilium (TLM) kazanabileceğiniz ve her madencilik yaptığınızda bir NFT oyun kartı çıkarma şansına sahip olabileceğiniz bir oyundur. Oyun hem rekabetçi hem de işbirlikçi olabilir, oyuncular bir ticaret kartı dinamiği aracılığıyla birbirleriyle savaşabilir, ancak aynı zamanda gezegenlerinin hükümetini büyütmek için birlikte çalışabilirler. Oyuncular ayrıca nadirlik seviyelerini ve istatistiklerini artırmak için NFT’lerini geliştirebilir “parlatabilir”.

Axie Infinity

2018’de piyasaya sürülen Axie Infinity, piyasadaki en eski ve en popüler blockchain oyunlarından biridir.

Axie Infinity’de oyuncular, NFT’ler olan Axies canavarları toplayabilir, savaşabilir ve üretebilirler. Pokemon benzeri bir blockchain oyunu olarak düşünebilirsiniz. Oyuncular, savaşlarda “smooth love potions” (SLP) kazanmak için oynarlar. Daha sonra bu iksirleri yenilerini oluşturmak için ve canavarlarını geliştirmek için kullanabilirler. Bunlar diğer oyunculara veya yeni potansiyel oyunculara satılabilir veya yetiştirici tarafından savaşlar için kullanılabilir.

Ayrıca, çok sayıda Axie’ye sahip deneyimli oyuncuların fazlalıklarını yeni veya genç oyunculara verimli bir şekilde ödünç verebilecekleri bir burs dinamiği de vardır. Bu durumlarda, Axie sahibi, borçlunun kazandığı her şeyden pay alır.

Blockchain oyunu Axie Infinity’nin ne kadar kazandırdığını bu makalede işledik.

Bilinmesi Gereken 20 Blockchain Oyunu

Bomb Crypto

Piksel tabanlı bir oyna-kazan oyunu olan Bomb Crypto, atari benzeri bir hisse sahip. Oyunda bombacı karakterler satın alıp rakiplerle mücadele ediliyor. Ayrıca macera modları ve görevleri vardır ve oyuncular kahramanlarının seviyesini yükselten evler ve diğer eşyaları satın alabilirler. Oyuncular keşfettikçe, kahramanlarını – kendilerinin NFT’lerini – geliştirmeye yardımcı olacak NFT öğeleri bulabilir ve başkalarıyla ticaret yapabilirler.

Bilinmesi Gereken 20 Blockchain Oyunu

CryptoBeasts

CryptoBeasts, 10.000 arazinin bulunduğu pikselli bir dünya sunuyor. Oyunun amacı elinden geldiği kadar yumurta NFT’lerini ele geçirmek. Bu yumurtalar ya yumurta olarak tutulabilir ya da CryptoBeasts’e dönüştürülebilir. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görüldüğü üzere, bu devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunda, bir oyuncunun sahip olduğu yumurta ve CryptoBeasts ne kadar fazlaysa, oyuncunun dünyanın yönetimi üzerindeki etkisi o kadar büyük olur.

Bilinmesi Gereken 20 Blockchain Oyunu

CryptoKitties

CryptoKitties, ilk blockchain tabanlı oyundur. Oyun tamamen dijital kedi yavrularını toplamak, yetiştirmek ve satmakla ilgili. Her kedicik bir NFT’dir; “kattributes”, statü, nesil ve daha fazlasının benzersiz bir birleşimidir. Oyuncular, 12 farklı genetik özellik tarafından yönetilen bu kedicikleri toplar ve ürerler. Fantezi, özel sürüm ve özel kedicikler bu kurallara uymaz ve nadir özelliklere sahiptir. Ethereum tabanlı olduğu için gas ücretleri bir hayli yüksek.

Bilinmesi Gereken 20 Blockchain Oyunu

CryptoPop

CryptoPop’u anlamak için aşağıdaki görsele bakmanız yeterli. CryptoPop oynarken Ethereum kazanabilirsiniz. Oyanda baloncukları patlattıkça puan toplarsınız. Coinbase cüzdanınızla hesabını entegre ettikten sonra, topladığınız her 10.000 GWEI, Coinbase hesabınıza 0.00001000 ETH olarak yansımaktadır.

Bilinmesi Gereken 20 Blockchain Oyunu

Decentraland

Decentraland, kendiniz tasarladığınız veya satın aldığınız avatar veya kostümlerle insanlarla etkileşime girebileceğiniz bir metaverse sunar. Açık dünya oyunlarından hoşlanıyorsanız, ancak NFT gibi varlıklara gerçekten sahip olma, bunları satın alma ve satma fikrini seviyorsanız, Decentraland tam size göre bir oyun olabilir. Bu metaverse benzeri oyunda, LAND sahipleri mülkleriyle istediklerini yapabilir ve topluluğun geleceğine rehberlik etmek için bölgelerindeki yönetişim konularında oy alabilir. LAND sahipleri ve LAND’siz oyuncular oyun içi oluşturucuyu kullanarak öğeler oluşturabilir veya kodlama becerisine sahip olanlar kendi benzersiz öğelerini yapabilir. LAND’a sahip olanlar, arazilerini inşa ettikleri şeylerle doldurabilir ve bu eşyaları diğer oyunculara satabilir. LAND’in her satışıyla, satışında kullanılan takas edilebilir oyun içi para birimi MANA yakılır ve sabit arz azalır.

Bilinmesi Gereken 20 Blockchain Oyunu

DeFi Kingdoms

DeFi Kingdoms, orta çağdan kalma bir arka planda karakterlerinizle mücadele ettiğiniz bir oyun. Oyunca içinde maceralar ve görevler, keşfedilecek topraklar, savaşacak diğer oyuncular ve yükseltilecek kahramanlar var. Kahramanlar ve onların meraklıları, oyun içi pazaryerinde alınıp satılabilen NFT’lerdir. Arazi ayrıca satın alınabilir ve üzerine inşa edilebilir. Oyundaki hisse, oy hakkı vererek oyuncuların oyunun geleceğine yön vermesini sağlar.

Bilinmesi Gereken 20 Blockchain Oyunu

Gods Unchained

Gods Unchained oyununda oyuncular bir deste fantezi kartla başlar ve diğer oyuncularla rekabet halinde oynamaya başlayabilir. Oyuncular kartları ve kartları yükseltmek için kullanılabilecek oyun içi para birimi ve token olan FLUX kazanır. Sıradan kartlar NFT olmasa da, oyun yoluyla kazanılan daha yüksek seviyeli kartlar diğer oyunculara satın alınabilir ve satılabilir.

Guild of Guardians

Bir mobil oyun olan Guild of Guardians hala hazırlık aşamasında. Ancak buna rağmen büyük ilgi görüyor. Potansiyel oyuncular, oyunun sitesinde ön kayıt bilgileri için kayıt olabilirler. Alfa öncesi demo oyun testi 6 Nisan’da sona erdi ve oyunun 2022’de yayınlanması bekleniyor. Oyuncular NFT kahramanlarından oluşan ekipler oluşturur ve onları klasik bir zindan tarama tarzı RPG’de maceralara çıkarır. Bu görevlerdeyken, kahraman ekipleri, kendilerine özgü NFT’ler olabilecek ve mevcut kahramanları yükseltmek veya takımlarına yeni ve daha iyi kahramanlar çekmek için kullanılan gizli ganimeti ortaya çıkarırken canavarlarla ve patronlarla savaşacaklar.

Metamon (by Radio Caca)

Tek oyunculu Pokémon benzeri bir canavar savaş oyunu olan Metamon, oyuncuların rastgele oluşturulmuş düşmanlara karşı NFT Metamon’larını savaşmasına ve seviye atlamasına olanak tanır. Savaşlar enerji ve oyun içi token olan RACA gerektirir ve bir savaşı kazanmak Metamon deneyimini ve oyuncu yumurta parçalarını kazanır. Deneyim, Metamon’un daha yüksek seviyeli savaşlara erişmesine ve dövüş yeteneklerini artırmak için seviyelerini yükseltmesine izin verir. Seviye atlamak, bazıları oyunda sabit bir hacme sahip olan çeşitli oyun içi öğeler (iksirler, sarı ve mor elmaslar) gerektirir. Yumurta parçaları, yeni Metamonlar da dahil olmak üzere çeşitli gerekli oyun içi öğeleri içerebilen bir Metamon yumurtası – temelde gizemli bir kutu – oluşturmak için birleştirilebilir. 60. seviyenin üzerindeki Metamonlar, oyuncunun oyun yaratıcısı Radio Caca’nın Universal Metaverse, USM’sine erişmesine izin verir.

MicroPets

Animal Crossing, Runescape, World of Warcraft ve Tamagotchi’nin bir kombinasyonu olarak kendini tanımlayan MicroPets, oyuncuların NFT’ler olan itibari MicroPets’lerini oyna-kazan ve (nihai) yapıda yükseltmelerine ve yükseltmelerine olanak tanır. Şu anda oyuncular, düşmanları atlatmak ve token kazanmak için MicroPets ile mobil yandan kaydırmalı koşucu oyununu (hem Android hem de iOS’ta mevcuttur) oynayabilir. Daha sonraki bir genişleme, oyuncuların MicroPet’lerini, diğer oyunculara satmak için talepte bulunabilecekleri, NFT’ler oluşturabilecekleri ve oluşturabilecekleri Petropolis metaverse’e getirmelerine olanak tanıyacak.

MOBOX

MOBOX metaverseMOMOverse — savaştan çiftçiliğe ve macera görevlerine kadar uzanan yelpazeyi çalıştıran, birbirine bağlı bir dizi bireysel oyna-kazan mini oyununa ev sahipliği yapan mobil ve tarayıcı tabanlı bir oyun platformudur. Metaverse’de oyuncular kaynakları toplayabilir, NFT öğeleri oluşturabilir ve diğer oyuncularla etkileşime girebilir. Mini oyunlar arasında MOMO NFT Farmer, ChainZ Arena, MOLand Defense, MOMO:Block Brawler ve MOMO:Token Master bulunur.

Nine Chronicles

Oyuncular Nine Chronicles’ın fantastik dünyasına birkaç yoldan biriyle yaklaşabilirler: hazine için düşmanlarla savaşan maceracılar, kaynak toplayan madenciler, diğer oyunculara kaynak ve eşya alıp satan tüccarlar veya politikacılar. RPG’de macera görevleri, arena savaşları, işçilik ve ticaret bulunuyor. Oyuncular ayrıca başkaları için kullanılabilir hale getirmek için yeni macera seviyeleri oluşturabilir. İndirme, mevcut bir oyuncudan davet alarak veya oyunun web sitesinde Twitter ile oturum açarak alabileceğiniz bir kod gerektirir.

PEGAXY

Sıradaki blockchain oyunu Pegaxy bir at yarışı oyunudur. Oyuncuların Pegas adlı temel temalı mekanik yarış atlarıyla rekabet etmelerine ve onları diğer 11 kişiye karşı otomatik oyuncuya karşı oyuncu yarışlarında çalıştırmalarına olanak tanır. Pega atlarını yarıştırmak, rekabet unsuruna sahip birçok blockchain oyununun aksine ücretsizdir. Pega’nız yarışının ilk üçünde yer alıyorsa, VIS token kazanabilir.

Pegaxy’den ne kadar para kazanabileceğiniz burada ayrıntılı olarak anlatıldı.

Sandbox

Sandbox, Minecraft ve The Sims’e benzer ve oyuncuların oyunda kullanabilecekleri veya başkalarına satabilecekleri voksel sanatı NFT’leri oluşturmalarına olanak tanır. Diğer oyuncuların oynaması için ekosistem içinde kendi oyunlarınızı da oluşturabilirsiniz. Bina, ekosistem içindeki sınırlı fiziksel alanı temsil eden LAND, NFT’ler gerektirir. ARAZİ, MÜLKİYETLER oluşturmak için birleştirilebilir ve bunlar da BÖLGELER halinde birleştirilebilir.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.