FTX Gaming başlatılıyor!
February 24, 2022

Kripto arbitraj milyarderi Sam Bankman-Fried’in borsası FTX’in Amerikan şubesi FTX.US, FTX Gaming ile yeni bir oyun departmanı kurduğunu duyurdu.

FTX.US tarafından bu ayın başlarında yayınlanan iki iş ilanına göre, FTX Gaming adlı yeni birim, oyun şirketlerinin blockchain teknolojisini ve NFT’leri oyunlarına entegre etmelerine yardımcı olmayı vaat ediyor. Borsa, C# programlama dilinde ve Unity oyun motorunda yetkinliğe sahip yazılım geliştiricilerini bünyesine karmaya başladı.

Haber ilk olarak Bloomberg tarafından bildirildi. Bir FTX temsilcisine göre, FTX Gaming, oyun üreticilerinin token piyasa piyasa sürmesine ve NFT’lere destek sağlamasına olanak tanıyan bir “kripto hizmet” platformu sağlayacak.

FTX’e göre, dünya çapında iki milyardan fazla oyuncu, artık NFT’ler aracılığıyla sahip olabilecekleri dijital nesnelerle oynadığı ve edindiği için oyun, kripto için ilgi çekici bir kullanım durumu.

Duyuru, FTX.US başkanı Brett Harrison’ın oyunun borsanın 2022 hedeflerinde önemli bir rol oynayacağını tweet atmasından bir aydan kısa bir süre sonra geldi.

Bunun bizim için sunacağı teknik zorluklar için heyecanlıyım. NFT, kripto ticareti ve cüzdan teknolojisini geniş bir ölçekte doğrudan oyun içi ekonomiye entegre etti.

Brett Harrison

Kasım ayında FTX, Solana Ventures ve Lightspeed Venture Partners ile birlikte, blockchain oyun stüdyoları oluşturmaya odaklanan girişimcilere yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir blockchain oyun fonu oluşturdu. Blockchain oyun endüstrisi, milyarlarca dolarlık yatırımla risk sermayedarlarından da büyük ilgi gördü.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.

Twitter