Forbes, FTX'te NFT koleksiyonunun lansmanıyla metaverse'e Genişliyor
April 12, 2022

Medya sektörü için türünün ilk örneği olan NFT girişimi Forbes’un sanal Milyarderler NFT koleksiyonu lansmanı 12 Nisan’da yapıldı. Mevcut New York Menkul Kıymetler Borsası fiyatlarına dayanarak, bu hayali yatırımcılar en büyük teorik portföylerden ve sanal net değerlerden birini topladılar. Yaklaşan Forbes Sanal NFT Milyarderler Listesinde, her NFT Milyarderinin ilgi çekici bir hobisi ve düzenli olarak derecelendirilecek ilginç bir Forbes aksesuarı olacak.

Forbes, FTX'te NFT koleksiyonunun lansmanıyla metaverse'e Genişliyor

Forbes ve dünyanın en büyük kripto para borsası FTX, ilk kez yeni bir ERC-721 token piyasaya sürüyor. 11 Nisan’da Forbes aboneleri koleksiyona erken erişim elde edecek. 100 Sanal NFT Milyarder’in ilk düşüşünü kaçıranlar için, diğer ERC-721 Pazaryerlerinde Forbes Sanal NFT Milyarderlerini satın alma fırsatları hala olacak.

Sanal Forbes NFT’de, milyarderler, Forbes.com profil sayfaları için Barselona merkezli stüdyo Goodog ve ItsACat’tan kendilerine özel yapılmış bir çizim alacaklar. Resmi Forbes.com sıralamasının bir parçası olarak, her Milyarderin halka açık cüzdan adresi, adlarının yanında gösterilecektir.

FTX ABD Strateji Başkanı Tristan Yver’e göre, önde gelen ve saygın bir medya şirketi blokzincir pazarına giriyor. İlk NFT satışlarında Forbes ile ortaklık kurduğumuzdan beri, dijital varlık endüstrisine yeni girenleri teşvik ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.

Forbes’in Baş Teknoloji Sorumlusu Vadim Supitskiy, bu koleksiyonun ilk çıkışının Forbes’un Web3 ve kripto paraları benimsemesinde önemli bir kilometre taşı olduğunu ve Forbes izleyicilerine de bu sektöre daha iyi katılma şansı verdiğini söylüyor.

Mart ayındaki ilk Zirvemizde, dijital varlıkları ve Web 3.0’ı çevreleyen söylemin etkilenmesine yardımcı olduk. blok zincirinde satıldığında, Metaverse’deki konumumuzu güvence altına alıyoruz.

Forbes’un dijital sanat ve blok zinciri teknolojisine en son katkılarından biri, NFT Milyarder koleksiyonudur. 16 Mart 2022’deki bir zirvede Forbes, dijital varlık ve Web3 geleceğini tartışmak için FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Tezos’un kurucu ortağı da dahil olmak üzere bir grup endüstri liderini bir araya getirdi. Mavi çipli Bitcoin, Web3’ün iş üzerindeki etkisi, blockchain’in ETF’leri nasıl yeniden şekillendirdiği ve NFT pazarı için sırada ne olduğu gibi temalar üzerine paneller ve ocak başı konuşmaları, katılımcıları aksiyon dolu bir program için bir araya getirdi.

Forbes, Nisan 2021’de cover’ını NFT yaptığında, bu sektörde bir ilkti. Gazetecileri ve Uluslararası Kadın Medya Vakfı’nı (IWMF) Koruma Komitesi için Cameron ve Tyler Winklevoss’u (IWMF) tasvir eden “Mercants of the Metaverse” adlı bir dijital sanat eserinin satışı yoluyla 333.000 dolardan fazla para toplandı.

NFT Milyarder koleksiyonu ve Forbes üyelerine sunulan avantajlar da dahil olmak üzere satış etkinliğine nasıl katılacağınız hakkında daha fazla bilgi için Forbes Sanal NFT Milyarderlerini ziyaret edin.

NFT’ler hakkında daha fazla bilgi için Forbes’un konuyla ilgili derinlemesine analizine bakın.

metodoloji

Her bir NFT’nin varlıkları, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın gerçek zamanlı ETF koleksiyonundan ve diğer kamuya ait varlıklardan rastgele çekilir. Bu hayali portföylerin fiyatları, her bir NFT’nin Milyarderler listesindeki konumuyla birlikte düzenli olarak dalgalanır. FTX’in benzersiz API’leri ve NFT’nin bulunduğu yere bağlı olarak açık kaynaklı bir uygulama, Forbes’in Ethereum zincirindeki sekmeleri gerçek zamanlı olarak tutmasını ve bir NFT sahibinin mevcut genel cüzdan adresini keşfetmesini sağlar.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.