Axie Infinity Oyuncuların Yarısını Kaybetti
September 17, 2022

Blockchain tabanlı bir oyun olarak Axie Infinity, küresel ölçekte “oyna ve kazan” konseptine öncülük ediyor. Liderliğini sürdürmesine rağmen, dünyanın içine sürüklendiği ekonomik daralma modeli oyun piyasasını da beraberinde sürükledi. Kasım 2021’den bu yana düşüşte olan kripto para piyasasında Axie Infinity oyuncularının yarısından fazlasını kaybetti.

Axie Infinity Oyuncularının Yarısından Fazlasını Kaybetti

Activeplayer.io tarafından sağlanan veriler, Axie Infinity’nin son üç ayda 1.5 milyon oyuncusunun yarısını kaybettiğini gösteriyor. Sadece Haziran ayında 1.2 milyon oyuncu Axie Infinity oynamayı bıraktı.

Oyuncular, oyundan kazanılan bir kripto para birimi olan SLP token için yapılan yeni değişikliklere rağmen oyunu terk ediyorlar. Başlangıçta güçlü bir çıkış yapmasına rağmen arzının sürekli olarak artması nedeniyle SLP aynı hızla geri döndü. Axie Infinity ekibi, SLP tokenin değerini korumak için oyun içinde kazılan token miktarını kalıcı olarak kısıtladı. Ancak bu yeni yama oyuncuları Axie Infinity dünyasında tutmakta yeterli olmadı.

Verilere göre Axie Infinity yıl başından bu yana düzenli olarak oyuncu kaybediyor.

Oyuncular Axie Infinity’i terk ettikçe SLP fiyatı derinleşiyor

SLP, Axie’nin bir maçı kazandıklarında oyuncularına verdiği kripto para birimidir. SLP aynı zamanda borsalarda işlem göre bir token’dir. Ancak SLP arzı yüksek ve hiçbir şekilde yanmadığından, oyuncular yavaşça oyunu terk ediyorlar.

SLP fiyatının hangi seviyelere kadar düşenin öne açık. Ancak şunu unutmamak gerekiyor. Hem SLP hem de AXS erken yatırımcılarına muazzam getiriler sağladılar. Binlerce oyun sadece oyun oynayarak binlerce dolar kazandı. Hatta 2022’ye uzanan piyasa satışlarına rağmen, hesaplarımıza göre aylık 1.000 TL üzerinde getiri sağlamaya devam etti.

Axie NFT’lerine yönelik talepte azalıyor

Nansen’deki araştırma analistlerine göre, NFT’ler düşüş belirtileri gösteriyor. Nansen’in NFT para basma davranışı ve pazar analizi hakkındaki raporuna göre, 2021’de oluşturulan NFT’lerin yaklaşık üçte biri önemli ölçüde değer kaybetti. İşlem gören NFT’lerin çoğu, para basma maliyetini bile karşılamıyor.

Axie Infinity’de yeni NFT’ler üretmek mümkündür, ancak oyuncuların zamanına mal olur ve farklı oyuncular zaman yatırımlarına farklı şekilde değer verdikleri için gerçekçi bir değer vermek imkansız hale gelir. Rapor, NFT pazarının çoğunun aktif yatırımcı olmayan kişiler tarafından yönlendirildiğini ve NFT’lerin bu nedenle değer kaybettiğini gösteriyor. Temmuz 2021’den bu yana oyun için düşüş eğilimi gösteren Google Trendler’de belirtildiği gibi, Axie Infinity’ye olan ilgi de düşüyor.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.