WhatsApp
October 13, 2021

WhatsApp, uygulaması için bir Topluluk özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor ve bu özelliğin Gruplara bağlanacağı görülüyor. XDADevelopers ile ilgili bir rapora göre, WhatsApp’ın en son beta sürümü olan v2.21.21.6’daki dizi eklemeleri, “Topluluk” adlı özelliğe işaret eden birkaç yeni diziyle birlikte geliyor. Dize, teknoloji devinin yeni bir şey üzerinde çalıştığını gösteriyor. Toplulukla ilgili dizelerin çoğunda, dize kimliğinin bir parçası olarak, zaten mevcut Gruplar özelliğinin bir parçası gibi görünmesini sağlayan bir “parent_group” vardır.

Dizelere yakından baktığınızda, her iki özelliğin bir arada var olabileceğini gösteren Grup özelliğinin dizelerinin yanında yeni eklemelerin de bulunduğunu fark edeceksiniz. Şirket, henüz yeni özellik hakkında resmi olarak hiçbir şey açıklamadı, ancak birkaç rapor, belki de sadece bir yeniden adlandırma olduğunu gösteriyor. Bunun dışında WhatsApp, başka birçok yeni özellik üzerinde çalıştığı da söyleniyor.

WABetainfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, platform, başka bir mesaj kaydetmenize veya kesmeniz gerekebilecek bir mesajı göndermenize gerek kalmadan bir sesli notu duraklatmanıza ve kaydetmeye devam etmenize olanak tanıyan yeni sesli notlar özelliği üzerinde çalışıyor. Şu an itibariyle sadece kaydettiğiniz sesli mesajı göndermeden önce dinleyebiliyorsunuz. Henüz herkese açık beta test kullanıcıları için mevcut olmadığı için yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz belli değil, ancak rapora göre özellik gelecekteki beta güncellemesinde iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek.

Şirket ayrıca yakın zamanda Kaybolan Mesajlar adlı yeni bir özellik yayınladı. Etkinleştirildiğinde, bireysel veya grup sohbetinde gönderilen yeni mesajlar 24 saat, 7 gün veya 90 gün sonra kaybolur. Bu ayar, sohbette daha önce gönderdiğiniz veya aldığınız mesajları etkilemez.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz.