Organizasyon Blockchain Oyun Piyasasına Giriyor
September 21, 2022

2021’de e-spor pazarının toplam geliri 2 milyar doları aştı ve endüstrinin blockchain oyun piyasasına yaptığı son hamleyle büyüme devam edecek. Esports’un gözü blockchain oyunlarına ve Web3’e sahip ve çeşitli önde gelen espor organizasyonları artık blockchain alanındaki lider markalarla, The Sandbox ve Guild of Guardians ile işbirliği yaptı.

Blockchain oyun piyasası The Sandbox ve FaZe World işbirliğine hazırlanıyor

Ünlü Amerikan espor organizasyonu FaZe World, 2023’te The Sandbox’ta piyasaya sürülecek bir metaverse oyun deneyimi oluşturma planlarını duyurdu.

FaZe Clan’ın CEO’su Lee Trink, resmi basın açıklamasında şirketin “oyun ve gençlik kültürünün zirvesindeki liderlik pozisyonunun köprüler kurmak ve oyun topluluğunu genel olarak Metaverse’e yönlendirmek için ideal bir fırsat sunduğunu” söyledi.

https://twitter.com/FaZeClan/status/1570397359493758984

Haber 15 Eylül 2022’de çıktı ve Web3 topluluğunu şimdiden heyecanlandırdı. Oyuncular, oyun deneyimleri oluşturabilecekleri ve kripto para kazanabilecekleri FaZe dünyasının sanal topraklarını satın alacaklar. Arazi satış tarihi ve detayları henüz açıklanmadı.

Ayrıca, e-sporları blockchain teknolojisiyle birleştirmek, oyuncuların şimdiye kadar sektörde görülmemiş yeni ve merkezi olmayan gelir akışları oluşturmasına olanak tanır.

Oyunun kurallarını değiştiren Guild of Guardians ortaklıkları

Guild of Guardians, oyununa NFT’ler ve token ekonomisi ekleyen, yakında çıkacak bir Web3 mobil aksiyon RPG’sidir. Ancak oyun tarihini değiştirebilecek ortaklıklarla daha da büyümek üzere.

Ayrıca 15 Eylül’de duyurulan Guild of Guardians, esporda dünyanın en önde gelen takımlarını oyunun geleceğine davet ediyor. Team Liquid, Cloud9, NAVI, T1, Fnatic, Ninjas in Pyjamas, NRG ve SK Gaming, Immutable X üzerinde dijital koleksiyon ürünleri olarak takas edilebilecek oynanabilir oyun içi karakterlerle takımlarını temsil edecek.

https://twitter.com/GuildOfGuardian/status/1570397741288919042

Resmi duyuruda daha derinlemesine okuyabileceğiniz gibi, “Bu, teşvikleri bir kazan-kazan, espor takımları, hayranları ve taraftarları arasında simbiyotik bir başarı döngüsü içinde hizalamaya yönelik uzun vadeli bir vizyonla tüm oyun endüstrisi için önemli bir ortaklıktır.”

Web3 oyunları hakkında en son haberler

Son yirmi yılda, e-spor Güney Kore’deki niş bir pazardan dünya çapında bir fenomene dönüştü. Oyun, izleyicilerini üst düzey oyunlarla eğlendiren süper yıldızlar yaratır. Oyun eğlencesinin hem yaratılması hem de tüketilmesi dijital alanda gerçekleşir.

Bir yanda dijital öğeler üzerindeki sahipliğin artması ve diğer yanda metaverse ile, blockchain oyunları, esporların olağanüstü büyümesini sürdürmesi için bir sonraki mantıklı adım gibi görünüyor.

2012’de e-sporun yıllık geliri yaklaşık 100 milyon dolar iken, şimdi 2 milyar dolara ulaşıyor. Pazar araştırması , 2030 yılına kadar yıllık %21,9 büyüme ile 12,4 milyar dolara ulaşarak daha fazla büyüme olduğunu gösteriyor .

DappRadar, espor, Web3 ve blockchain oyunlarının nabzını tutmak için araştırma sürecinde size yardımcı olacak ve merkezi olmayan oyun uygulaması pazarı hakkında bilgi sahibi olmanız için en iyi araçlara sahiptir. Çeşitli blok zincirlerinde en iyi ve en çok kullanılan oyna ve kazan oyunlarını gösteren Sıralamalarımızdan başlayarak .

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.