Milyonluk GameFi yatırımları geliyor...
February 27, 2022

The Sandbox’a girdikten sonra, Warner Music Group kısa süre önce, blockchain, GameFi oyun ekosistemine girmek için bir başka adım olan Splinterlands ile ortaklığını duyurdu. Bu ortaklık, sanatçıların sektördeki blockchaiin oyunlarını teşvik etmek için etkilerini ve yaratıcılıklarını kullanmalarına yardımcı olmayı ve aynı zamanda bir yan gelir yaratmayı amaçlıyor.  

WMG ve Splinterlands, P2E oyunları için mobil uyumlu bir ekosistem geliştirecek ve tokenize oyunlar oluşturacak. Amaçları, hem hayranların hem de sanatçıların katılarak kazanmalarını sağlayan mobil cihazlarda atari benzeri eğlenceli bir deneyim oluşturmaktır. Splinterlands ekibi, bu yeni ortaklığın yayınlanan yol haritasında herhangi bir değişiklik yapmayacağını açıkça belirtti. Bu ortaklığın bir sonucu olarak, yeni oyunların geliştirilmesine öncülük edecek yeni bir ekip kurulacak. 

Warner Music Group ve Splinterlands CEO’su bu ortaklık hakkında neler söylüyor?

WMG’nin baş dijital sorumlusu ve EVP Oana Ruxandra, blog yazısında belirtildiği gibi , “ P2E oyun alanındaki fırsatın ne kadar büyük olduğunu küçümseyebileceğimizi sanmıyorum. Splinterlands ile ortaklığımız, tokenize oyunlar geliştirmek ve sürdürmek için hep birlikte çalışırken, sanatçılarımıza ve onların müziklerine odaklanıyor. İnşa ederken, sanatçılarımız için yeni gelir akışlarının kilidini açarken, yaratılan değere hayranlarımızın katılımını daha da sağlamlaştıracağız ”. Ayrıca, dünya hala Web3’te büyürken, şirketinin müziği merkez sahneye taşımak istediğini söyledi.

Splinterlands’in kurucu ortağı ve CEO’su, “ Warner Music Group, müzik endüstrisinde liderdir. Web 3.0 topluluk üyeleri tarafından belirlenen standartları karşılamak için müzik endüstrisine yenilik getiriyorlar. Onlarla çalışmaktan heyecan duyuyoruz ve oyun, müzik, kripto, NFT’ler, defi ve blok zincirinin kesiştiği noktada yeni işbirliklerini sabırsızlıkla bekliyorum .”

Bu ortaklık GameFi ve blockchain oyun endüstrisi için ne anlama geliyor?

WMG’nin blockchain oyun endüstrisine girme konusundaki yeni adımı, özellikle en sevdikleri sanatçılarla işbirliği içinde sunulan oyunları benimseyen hayranlar olmak üzere daha fazla insanı çekecek. Ayrıca, geleneksel kripto oyunlarından daha kolay bir topluluk oluşturmaya yardımcı olacaktır. Pek çok müzisyen, paralel gelirlerini blok zinciri aracılığıyla şimdiden başlattı ve daha fazla sanatçının, daha fazla hayran katılımı yoluyla gelirlerini artırmak için bu yolculuğa katılması muhtemel.

Yukarıdaki WMG x Splinterlands ortaklığı da dahil olmak üzere kripto oyun ve GameFi endüstrisindeki son gelişmeler, NFT oyununun büyük bir trend haline geldiğini ve pazarda en üst sıralarda yer aldığını kanıtladı. Bu ortaklığın bir sanatçılar ve hayranlar topluluğu oluşturmaya ve NFT oyun alanının büyümesini desteklemeye yardımcı olacağını umuyoruz.

Splinterlands, kullanıcıların ödül kazanmak için kartlarını ve diğer kripto para birimlerini takas edebileceği, satın alabileceği veya satabileceği NFT’lere dayalı bir kart oyunudur. Oyun Hive blockchaiin üzerine inşa edilmiştir ve daha önce Steem Monsters olarak biliniyordu. Bir oyundaki oyuncuların hız ve zırh dahil olmak üzere farklı istatistikleri vardır ve görevler, sıralamalar ve turnuvalar gibi farklı oyun modları vardır. Kartlar, oyuncuların yeteneklerini artırmalarına ve canavarları yenmelerine yardımcı olur. Birincil oyun içi para birimi, kripto para birimi yönetim belirteci olan Splintershards (SPS)’dir.

Splinterlands, 1.8 milyon kayıtlı kullanıcıya, günlük 450.000 kullanıcıya ve raporlara göre 1 milyar savaşı aştı. Blockchain endüstrisinde çok popüler bir oyundur.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.