Metaverse-NFT oyunu Chainmonsters beta sürümünü yayınlandı!
February 26, 2022

Metaverse oyunu Chainmonsters’ın ilk betası Aralık ayında yayınlandı ve iOS ve Android sürümleri yakın zamanda piyasa sürüldü. PlaytoEarn Youtube kanalı sunucusu Bruno, Chainmonsters betasını test etmek için kısa bir video hazırlamış. Chainmonsters metaverse’üne ilk izleniminizi vermek için aşağıdaki video (İngilizce) ile başlayabilirsiniz.

Chainmonsters nedir?

Chainmonsters, The Legend of Zelda ve Pokémon’a dayanan devasa çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur (RPG). Windows ve MacOS üzerinde çalışır ve Flow blockchain kullanır. Oyuncular birbirlerine karşı mücadele edebilir. Her oyuncu bir “şirketin” çalışanıdır.

Gezegende garip bir kristal var ve tüm yaratıkları daha vahşi hale getiren korkunç bir hastalık var.

Chainmonsters, kuşbakışı bir 2D MMORPG olarak başladı, ancak şimdi Pokémon ile rekabet edebilecek tam teşekküllü bir 3D çevrimiçi rol yapma oyununa dönüştü. Her Chainmon, değerli taşlar, çiçekler, malzemeler ve Fiş Doları kullanılarak geliştirilebilecek bir başlangıç istatistiklerine sahiptir. Oyuncular, günlük görevleri tamamlayarak Season Pass için puan kazanırlar.

Oyuncuların çeşitli küçük yaratıklar toplaması gerekiyor. Bazıları yalnızca belirli alanlarda bulunurken, diğerleri yalnızca sınırlı bir süre için kullanılabilir. Bu yaratıklar dokuz ayrı bileşenden oluşur. Pyro, hidro, doğa, elektro, hava, kriyo, jeo ve kristalin tümü belirli bir adaya veya konuma ev sahipliği yapar.

Sağlık puanları (HP), saldırı, savunma, temel saldırı, temel savunma, hız ve dayanıklılık puanlarının tümü bu canavarların (SP) temel özellikleridir. Ayrıca, her monun benzersiz stat değerleri vardır, böylece monlar aynı görünseler bile farklı istatistiklere sahip olabilirler.

Chainmonsters metaverse dünyasının oyna-azan kazançları hakkında daha fazla bilgi

Yukarıdaki tanıtımı izlediyseniz, oyun size tanıdık gelecektir. Oyuncular, Chainmons adı verilen canavarları bulmak ve yakalamakla görevli. 

Ancak bunların her biri blockchain de bir NFT değil. 

Chainmosnsters NFT’lerini Flow blockchain aracılığıyla mint (basılabiliyor) edilebiliyor. Bunu yapmak için, mint token’lerini içerecek bir “Season Pass” a yatırım yapmalısınız. Bunları mint’lemek Chainmon’u blockchain’e aktarır ve böylece onu bir NFT yapar. Basılmış Chainmons henüz işlevselliğe sahip değil, ancak gelecek güncellemelerde daha fazlasını görmeyi bekliyoruz.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.