Bu Metaverse Oyununu Kaçırmayın
September 16, 2022

Piyasanın en büyük P2E metaverse oyunu Axie Infinity’in arkasındaki şirket Animoca Brands tarafından satın alınan Darewise Entertainment’ın geçen yıl piyasa sürdüğü MMO blockchain oyunu gözden kaçıyor gibi görünüyor.

Bu yazıda göz atacağımız oyun Life Beyond olacak. Oyunun lightpaper metnine göre Açık Metaverse felsefesini sonuna kadar yaşıyor olacağız. Animoca Brands tarafından desteklendiği için oyunun popülaritesi şimdiden Youtube ve Twitch üzerinde yayılmasında yeterli oldu.

Life Beyond kısaca; çok oyunculu Oyna ve Kazan oyunudur. İlk bakışta Fortnite ve Apex benzeri bir temayı andırıyor. Ancak bu oyunlardan farklı olarak ekonomisi için blockchain teknolojisini kullanıyor.

Metaverse oyunu Life Beyond şu anda Alpha aşamasında. Oyuna en az 4 dolar olmak üzere 80 dolara kadar satın alabileceğiniz giriş paketleri mevcut.

Ödüller

Mevcut ödül programı, oyuncuları keşif gezisinin tamamlanmasına göre puanlar ile ödüllendiriyor. Arkadaşlarınızla oynayarak daha fazla puan kazanabilirsiniz. Her 500 puan ile oyuncular bir çekiliş bileti kazanacak.

Oyuna başlamak için sadece 4 dolara satın aldığımız en düşük paket “Dolos pasaportudur”. Bu bilete sahip oyuncular, diğer tüm avantajların yanı sıra 5 çekiliş bileti kazanacaklar. Bunun yanı sıra, ‘kabus’ modunda (en yüksek zorluk) en fazla görevi tamamlayan ilk 10 oyuncu da DOL token alacak.

Life Beyond metaverse neler yaşayacağım?

Life Beyond, aksiyon üçüncü şahıs görünümünde oynanışı olan, oynaması ücretsiz bir oyna ve kazan MMORPG’dir. Oyuncular Dolos Planet’in vatandaşlarıdır ve gezegen hakimiyeti için savaşmak zorundalar.

Oyunda farklı keşif seferlerinin erişilebileceği merkezi bir alan var. Her örneğin farklı bir zorluğu vardır ve oyunculara daha yüksek zorluklarda daha iyi ödüller verir. Geleneksel MMORPG’lerin aksine, Life Beyond’da oyuncular fütüristik silahlar ve teçhizatlar kullanır. Bazı oyun içi öğeler NFT biçiminde mevcuttur ve DOL token yakında piyasaya sürülecektir.

Darewise, dev Animoca Brands’ın bir yan kuruluşu olan Life Beyond’un geliştiricisidir. Zaten büyük bir toplulukla sayılır, oyun ilgi çekici ve grafikler güzel. Şu anda sektördeki en umut verici Web3 oyunlarından biri. Tek dezavantajı, örnek tabanlı olması ve henüz açık bir dünya olmamasıdır. Oyun size ilk bakışta nasıl göründü Twitter’dan bizimle paylaşın.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.