May 5, 2022

Bitcoin 5 Mayıs akşamı itibariyle çok sert bir düşüş hareketine girdi. Dün Fed açıklamasıyla 40 bin doların üzerine çıkan en büyük kripto para, bu gidişatını devam ettiremedi ve 36 bin 600 dolara kadar indi.

Bitcoin neden düşüyor?

Bitcoin (BTC)’de sert bir düşüş hareketi başladı. Dün ABD Merkez Bankası (Fed) açıklamasıyla birlikte dakikalar içinde 40 bin doların üzerine çıkan ve bugün de gün içinde 39 bin doların üzerinde işlem gören en büyük kripto para akşamüstü saatlerinde ise 37 bin doların da altına indi ve 36 bin 600 doları gördü.

Madencilik cihazı üreticisi Canaan, SEC incelemesine girdi

Bitcoin’deki düşüşün şu ana kadar net bir sebebi olmasa da, hem teknoloji hisselerindeki düşüş hem de SEC’nin, madencilik cihazı üreticisi Canaan’ı “incelemeye tutulan Çinli şirketler listesi”ne dahil etmesi bu hareketi tetiklemiş olabilir. Gelişme bugün itibariyle Canaan tarafından da resmen duyuruldu. Çin merkezli şirket, “Yabancı Şirketleri Sorumlu Tutma Yasası” kapsamında yapılan soruşturmaya 25 Mayıs’a kadar itiraz etme hakkına sahip. ABD’de yürürlüğe giren bu yasa şirketlerin yabancı bir hükumet tarafından sahip olunmadığı ya da kontrol edilmediğini garanti alma amacıyla çıkarılmıştı.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.