Zoom
October 1, 2021

Görüntülü arama uygulaması Zoom artık katıldığınız çevrim içi toplantının sıkıcı olup olmadığını ‘algılayabilecek’ ve size söyleyebilecek. Aynı nedenle Zoom kullanıcıları için ücretsiz bir araç geldi. 9To5Google tarafından hazırlanan bir rapora göre, ‘Kontrol Panelini Oku’ olarak adlandırılan bu, bir toplantıdaki katılımcılara katılım ve duyarlılık gibi çeşitli parametrelerle gerçek zamanlı bilgiler verir.

Read AI adlı Seattle merkezli bir başlangıç, ‘Read Dashboard’un arkasında. Read, TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora göre, Mayıs ayında Foursquare’in eski CEO’su CEO David Shim, mühendislik başkan yardımcısı Rob Williams ve veri bilimi başkan yardımcısı Elliott Waldron tarafından kuruldu. Üçlü birbirini uzun zamandır tanıyor ve daha önce Snapchat tarafından satın alınan ve daha sonra Foursquare olan konum analizi başlangıcı Placed’de birlikte çalıştı.

Okuma Gösterge Tablosu, Google Takvim Entegrasyonu aracılığıyla Zoom’a ücretsiz olarak eklenebilir. Veya dashboard@read.ai’yi bir sonraki toplantınıza davet edebilirsiniz. Gösterge panelindeki Aktif Okuma özelliği ile araç, bir video konferans oturumunun nasıl gittiğine dair içgörüler sağlayabilir ve “sezgiyi doğrular ve analitik ile arama kalitesi üzerine ikinci tahminleri ortadan kaldırır”.

Aktif Okuma yardımıyla, tek bir metriği kontrol ederek aramanın nasıl gittiğini öğrenebilirsiniz. Aktif Okuma, şirkete göre duyarlılık ve katılımı birleştirir. Pano ayrıca, belirlenmiş çubuklar aracılığıyla olumlu, olumsuz ve tarafsız duyguları gösterecektir. Şirket, aracın “katılımcılardan gelen olumlu ve olumsuz tepkileri” ölçebileceğini ve ölçüm için hem video hem de ses kullandığını iddia ediyor.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz