April 15, 2021

Numaranızı değiştirmeniz veya hattınızı farklı bir operatöre taşımanız sonucunda, Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma araması ile yazımızdan gereken çözümü bulabilirisiniz.

Öncelikli olarak belirtmek gerekiyor ki, bu karar tamamen sizin güvenliniz için bankalar tarafından alınmış bir önlemdir. Numaranızı değiştirmeniz sonucunda alacağınız bloke hatasının sebebi kötü kullanımları engellemek adınadır. Blokeden kurtulmak için Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma yapıyorsanız, gerekli bilgiyi yazımızın ilerleyen kısımlarında bulabiliriniz.

Telefonunuz bir diğer çok aranan hata olan sim kart hatası veriyorsa, sim kart bloke kaldırma işlemini de ayrı olarak yapmanız gerekiyor.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Yaptığınız sim kart değişikliği sonrası sizde bloke hatası alıyorsanız bloke kaldırmak için internet üzerinde bulunan pek çok yöntemi deneyebilirsiniz.

Bankalar, müşterilerinin güvenliği ve hesaplarının gizli kalması için farklı yöntemler uygulamakta. Üst düzey uygulanan bu korumalar sayesinde hesap bilgileriniz güvenli bir şekilde bankalar tarafından korunmaktadır.

Sim Kart Niye Bloke Edilir?

Bankaların kullandığı en önemli güvenlik sistemlerinden biri müşterilerinin cep telefon numaraları üzerinde yaptıkları şifreli korumalardır. Ziraat Bankası müşterisi olarak sizin de diğer müşteriler gibi cep telefon numaranız sistemde kaydedilir ve herhangi bir bankacılık veya alışveriş işleminde bu cep telefon numaranıza gelen kısa mesajlar veya bildirimler yardımıyla para transferleri onaylanabilir.

Bu nedenle Ziraat internet şubesine girmek telefon numaranıza her defasında 6 haneli bir şifre gelmekte ve sadece bu şifre girildikten sonra isten ekrana ulaşılabilmektedir. Bir başka güvenlik yöntemi olan kayıt sistemleri; telefon numaranızı hangi operatöre kayıt ettirdiğinizi takip etmektedir, yani Vodafone Turkcell, Türk Telekom veya diğer hangi operatör olursa olsun, sistem tüm bu verileri kaydeder.

Bu yüzden kartınızı başka bir operatöre taşımanız halinde güvenlik sistemleri bu farklılığı takip eder ve bir güvenlik önlemi olarak kısa süreliğine bloke işlemi uygular. Bu esnada eğer kartınızın başına sizin haberiniz olmadan bir işlem gerçekleşmesi durumunda, olaylar önceden engellenmiş olur.

  Sim kartınızı taşıdığınızı Ziraat Bankası’na yukarıda yer alan yöntemleri kullanarak bildirebilir ve blokenizi hemen kaldırabilirsiniz. Sim kart bloke nasıl kaldırılır?

Sim kart blokesini nasıl kaldırılır?

Yakın zamanda operatör değişikliğinde bulunduysanız ve sim kar bloke hatası alıyorsanız, bunun sebebi güvenlik sebebi ile yapılan engelleme işlemleridir.

Sim kartınız bankalar tarafından gerekli güvenlik önlemleri etrafında kontrol edilmesi, bu tarz ani ve habersiz değişimlerde, tamamen sizin güvenliğiniz için geçici süre devre dışı bırakma işlemi ile sonuçlanmaktadır.

Ülkemizde her gün telefon veya sim kartlarının yabancı ellere geçmesi sonucu büyük maddi hasara uğrayan insanlar için bloke yöntemi önemli bir güvenlik önlemidir.

Peki, sim kartınız bloke edildikten sonra bu engellemeyi nasıl kaldırabilirsiniz. Öncelikli olarak sorunun bu yüzden kaynaklandığından emin olmalısınız. Farklı nedenler yüzünden sim kartınız bloke olmuş olabilir. Hatta birçok insan sim kart blokesini farklı hatalar ile karıştırmakta.

Eğer hatanın sim kart bloklanması olduğundan eminseniz ve sim kart değişikliğini Ziraat Bankası üzerinden yapmak istiyorsanız, şubelere başvurabilirsiniz.

Çalışma saatleri içerisinde şubeye gitmeniz ardından kısa bir sürede işleminiz gerçekleşecektir. Yetkililer yardımı ile yaşadığınız bloke hatasının nedenlerini onlara aktararak, çözüm bulabiliriniz.

Ancak Ziraat Bankası şubeleri sürekli olarak ve yoğun çalıştıklarından dolayı bizce en hızlı ve etikli yöntem atm ya da telefon kullanarak müşteri hizmetlerini ile sorunu çözmektir.

Kısa bir atm ziyareti veya telefon ile yapacağınız görüşmeler sonrasında, bloke işlemini kaldırabilirsiniz.

Eğer bloke işlemi kaldırılamıyor ve işlemler yanıtsız kalıyor ise yeni güncellemeler için takipte kalabilirsiniz.