Vulcan Forged (PYR) Nedir
May 31, 2022

Oyun ve metaverse ile ilgili kripto tokenlerinin 2022’nin blockchain trendlerine hakim olması bekleniyor. Blockchain üzerine kurulu ve hem NFT’leri hem de VR’yi kullanan oyunların sayısı hızla artıyor. Vulcan Forged, oyuncular tarafından oyuncular için tasarlanmış blockchain tabanlı bir kripto oyunudur. Üçüncü taraf oyun geliştiricileri desteklenir ve yerel ekosistemi için NFT ticaretini kolaylaştırılır.

Vulcan Forged (PYR) Nedir?

Vulcan Forged, geliştirici ekiplere geliştirme programları, launchpad ve kitle fonlaması yoluyla yardımcı olarak birinci sınıf blockchain oyunlarının yaratılmasını teşvik eden topluluk odaklı bir girişimdir. Blockchain oyuncularının popüler oyunlara ve oyun içi dijital varlıkları alıp satmak için devasa bir NFT pazarına erişmesi için tek durak noktasıdır. Dövüş-fantezi yazarları Jamie Thomson ve Dave Morris tarafından desteklenen AAA fantezi merkezi olmayan evreni (metaverse), VulcanVerse günler içinde tükendi ve alfa oyununa girdi. Şirket ayrıca VulcanDex merkezi olmayan borsayı da kurdu.

10’dan fazla oyun ve 100.000’den fazla kullanıcıyla, zaten köklü bir NFT oyun stüdyosu, pazar yeri ve dApp kuluçka merkezidir. $PYR yerleşimi, stake etme ve fayda belirteci tüm ekosisteme güç sağlar. $PYR, Vulcan Forged ekosistemindeki birden fazla oyun platformu arasında birlikte çalışabilir olması amaçlanan ERC-20 uyumlu bir çapraz platform para birimidir (şimdi Ethereum, Polygon ve BSC’de ).

Vulcan Forged nasıl çalışır?

Vulcan Forged aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

 • LAVA token: Lav, PYR’yi stake ederek ve Vulcan Forged oyunlarına katılarak kazanılabilir. NFT’leri yükseltmek ve araziler üzerinde inşa etmek için oyun içi para birimi olarak da kullanılabilir.
 • VulcanDEX: Platformun DEX’i aracılığıyla kullanıcılar, PYR için likidite, hisse sağlayabilir ve LAVA ticareti yapabilir.
 • Vulcan Market: Vulcan Forged pazarı, kullanıcıların NFT’leri satın almasına ve takas etmesine olanak tanır.
 • VulcanVerse: VulcanVerse, Vulcan Forged’ın ana ürünüdür. Yunan ve Roma mitolojisinden temalara dayanan güzel, sürükleyici bir metaverse. VulcanVerse’de kendi görevlerinizi ve maceralarınızı yaratabilir, NFT’leri toplayabilir ve diğer Vulkanitlere karşı savaşabilirsiniz.
 • Oyun içi NFT’ler: Vulcan Forged ekosisteminde Lands, Vulcanities, Seeds, Gods vb. dahil olmak üzere çok sayıda NFT formu vardır.

Harita

Vulcan Forged (PYR) Nedir

Vulcanverse’deki arazi, sahip olunabilecek, takas edilebilecek ve üzerine inşa edilebilecek parsellere bölünmüştür. Her arsa, oyun içi erişim sağlayan benzersiz bir NFT Kimliğine sahiptir. Bu araziler, her biri farklı özelliklere ve niteliklere sahip dört çeyreğe ayrılmıştır: Hades’in Yeraltı Dünyası, Arcadia Bahçeleri, Notus Çölü ve Boreas Dağları.

Dört çeyreğin her biri, arazi sahiplerine kendi farklı görünümlerini, tasarımlarını ve inşaat malzemelerini sağlayacaktır. Arazi sahipleri arazilerinin seviyesini yükseltebilecek, böylece dünyayı keşfetmek ve NFT’leri yemlemek için ek varlıkların, yapıların ve karakterlerin (Vulkanitler) kilidini açabilecekler. Oyuncular akıllı yapıları sevebilir ve Vulcan onları ödüllendirecektir.

Oyundaki mücadele: Vulkanitler

VulcanVerse’in birincil yaratıkları Vulcanites’tir. Oyuncuya, VulcanVerse’e yaptıkları yolculuk sırasında bu korkunç canavarlar eşlik eder. Her biri farklıdır ve geliştirilebilecek yeteneklere sahiptir.

Vulcan Forged ekosisteminde şu anda 28 Vulcanite var. Her vulkanitin seviyesini ve baskısını bilmek çok önemlidir. Seviye, beceri sınırlarını belirtirken, sürüm, küresel olarak mevcut olan Vulkanitlerin sayısını belirtir.

VulcanVerse’in bilgisi, iblislerden kılıç dişli kaplanlara, minotorlardan orman perilerine ve mamutlara kadar bu yaratıkları tanımlar. Vulkanitler aşağıdakiler için kullanılabilir:

 • Senin için savaş,
 • Nadir ve ilgi çekici malları ve kalıntıları bulun,
 • Sizin için NFT’leri toplayın,
 • Projeniz için planları ortaya çıkarma umuduyla casusluk yapın,
 • Planlarınızı gözetlemek isteyen Vulkanitlere karşı planınızı savunun ve
 • Forge Arena ve Berserk gibi Vulcan Forged ekosistemindeki diğer oyunları ve DApp’leri oynayın.

Titanlar ve Olimposlular

VulcanVerse’in içinde Greko-Romen mitolojisine dayanan Tanrılar ve Titanlar vardır. Bu tanrılar oyunda fiziksel olarak temsil edilmezler, ancak oyunculara kendi irfanlarına göre bahşedilecek çok sayıda nimet ve yeteneğe sahiptirler.

Bu Titanlar ve Olimposlular DİNAMİK NFTS’dir, yani daha yüksek seviyelere ulaştıkça görünümleri ve seviyeleri değişebilir. Her biri çocukken 1. seviyede başlayacak ve PYR’yi onlara kilitleyerek seviye atlanabilir.

Vulkan Launchpad

Vulcan Game Launchpad, bir NFT oyunu veya dApp fikri olan herkes için açık bir uygulamadır. VulcanForged artık daha fazla oyuna, daha fazla kullanıcıya ve daha fazla üçüncü taraf geliştiriciye genişlemeye hazır bir aşamada. Böylece, üçüncü tarafların Vulcan Forged ekosistemine katılması için 2.000.000 dolara kadar bir hibe programı oluşturdular. NFT içerik oluşturucularının platforma katılması için bazı nedenler şunlardır:

 • Geliştiricilerin NFT’ler oluşturması için gas ücreti gerekmez
 • Özelleştirilmiş NFT oluşturma aracı
 • Halihazırda kurulmuş topluluğa erişim
 • Pazar yeri işlemleri için benzin gerekmez Tüm oyunlar için bir cüzdan/erişim noktası (yani herhangi bir oyundan herhangi bir kullanıcı sizinkine katılabilir)
 • Gelişmiş özelliklere sahip yüksek hacimli pazar yeri
 • NFT kreasyonları, oyun geliştirme ve topluluk erişimi ile 7/24 destek.

Agora NFT oluşturma motoru

Vulcan Forged (PYR) Nedir

Agora, dijital sanatçıların orijinal sanatlarını değişmez ve merkezi olmayan bir ağ üzerinde benzersiz bir eser olarak güvence altına almalarına olanak tanır. Daha sonra sahipliğini kanıtlayabilir, hatta Vulcan Marketplace’i kullanarak sahipliklerini başka bir koleksiyoncuya satabilir ve devredebilirler. NFT’ler kolaylaştı, Gas ücreti yok, herhangi bir cihazdan oynanabilir.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.