VR Gözlük Puzzle Oyunları
September 19, 2022

Dünyanın en eski ve en popüler oyunları arasında şüphesiz puzzle oyunları da yer alıyor. VR gözlük puzzle oyunları ise oyun oynamayı başka bir boyuta taşıyor. Gelin, sanal gerçeklik gözlüğünüz (VR) ile hemen oynamaya bileceğiniz en iyi puzzle oyunlarını listeleyelim.

Oyunlara sadece para harcamak olmaz! Nasıl para kazanabileceğinizi öğrenin.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Oynayabileceğiniz En İyi (VR Gözlük) Puzzle Oyunları

A Fisherman’s Tale

A Fisherman’s Tale, geliştirme stüdyosu Innerspace’den kısa ama inanılmaz derecede çekici bir bulmaca oyunudur. Kesinlikle daha kısa olsa da, ustaca bulmacalar, sonunda çok tatmin edici hissettiren kritik ‘a-ha’ anına ulaşana kadar beyninizi rafa kaldıracak.

I Expect You To Die 2

Orijinalin yayınlanmasından beş yıl sonra, I Could You To Die 2, belirli bir tarzdaki zorlu bulmaca oyununu inanılmaz derecede iyi uygulayan bir oyundur. Bir şeyleri test etmek için bir saat harcayacağınız, yalnızca çözümün her zaman gözünüzün önünde ve açık olduğunu anlamak için harcayacağınız bir deneme-yanılma meselesidir.

Keep Talking and Nobody Explodes (Konuşmaya Devam Edin ve Kimse Patlamasın)

Bu mükemmel, yüksek gerilimli bulmaca oyunu, VR’nin ilk günlerinde, ilk donanımın kısıtlamaları göz önünde bulundurularak tasarlandı. Oyun, bir zaman ayarlı bombayı patlamadan önce devre dışı bırakmak için giderek zorlaşan bulmacaları çözmek için bir ortakla birlikte çalıştığınızı görüyor. Bir kişi bombayı VR’de çalıştırırken, diğerleri basılı (veya web sitesi sürümünü) bir kılavuzu okuyup deşifre ederek bomba dağıtıcının çeşitli eklentiler ve düğmelerle ne yapacağını anlamasına yardımcı olur. Kulaklık takmak istemeyen ama yine de katılmak isteyen biriyle oynayabileceğiniz harika bir bulmaca oyunudur.

Angry Birds VR

Angry Birds, sadece hızlı bir para kazanmak için var olan, sevilen bir mobil oyun serisini VR’ye getirmek için bir nakit giriş girişimi olarak reddetmek kolay olurdu. Bununla birlikte, Angry Birds VR, Angry Birds formülüne tam anlamıyla ve mecazi olarak yeni bir boyut ekleyen süper sezgisel oyun sunan oldukça etli bir paket sunar.

VR gözlük ile gerçek bir mutfak deneyimi yaşamak istiyorsanız; en iyi VR Gözlük yemek mutfak oyunlarına bir göz atın.

Cubism

Cubism “aldatıcı” derecede basit bir oyundur. Her seviye, içine farklı Tetris benzeri blok parçaları yerleştirmeniz gereken bir 3D tel kafes şekline sahiptir. Bulmacalar zorlaşıyor ve parçalar daha karmaşık hale geliyor. Daha da iyisi, Quest oyuncuları, her ikisi de Kübizm’in oyun tarzına mükemmel uyan 120 Hz ve el izleme desteği seçeneğine sahiptir. Cubism VR’in tam olarak ne olduğunu anlamak için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterli.

The Room VR: A Dark Matter

Kasvetli bir evin içinde sırları çözmek mi? Emin olun The Room tam size göre. Aşağıdaki videoyu izleyeerek başlayabilirsiniz.

Myst

Bu çığır açan PC oyunu, geçen yıl PC VR ve Oculus Quest’e geçti. Bu, zorlu bulmacaları aşmanıza yardımcı olması için bir dizüstü bilgisayara veya bir arkadaşınıza ulaşmanızı sağlayacak orijinal PC başlığının yükseltilmiş ve her yönüyle sağlam bir bağlantı noktasıdır.

Herkesin bir kez oynaması gereken bir oyundur ve VR bağlantı noktaları size bunu yapmanın modern ama sadık bir yolunu sunar. Daha fazlasını incelememizde okuyabilirsiniz.

Puzzling Places

Bu oyun, 2B yapboz bulmacalarının temellerini alır ve onları yeni bir unsurla VR’ye getirir – tüm bulmacalar, son derece ayrıntılı fotogrametri yakalamalarıyla hayata geçirilen gerçek hayattaki yerlerin 3B modelleridir. Dahil edilen 16 bulmaca, her biri siz çözdükçe oluşan ortam sesleriyle birlikte manzaralardan bağımsız nesnelere kadar çeşitlilik gösterir.

Geleneksel yapboz bulmacalarına benzer ama yeni bir bakış açısı sunan yavaş, meditatif ama aynı zamanda uygun şekilde zorlayıcı bir bulmaca oyunudur. Daha fazlasını incelememizde okuyabilirsiniz.

A Rogue Escape

Bu, sizi batık bir denizaltının sıkışık sınırlarında sıkışıp bırakacak zorlu, kısa (1-2 saat), klostrofobik bir bilinmezdir. Burada el ele tutuşma yok, bu da sürükleyici ama dayanılmaz derecede yavaş bir denizaltı tabanlı bulmaca seti ile sonuçlanıyor.

İnanılmaz derecede kısa ama zor bir deneyim arıyorsanız, bu en iyi seçenek olabilir. Daha fazlasını A Rogue Escape incelememizde okuyabilirsiniz.

Please, Don’t Touch Anything

Statik

Statik, PSVR’ye özel bir bulmaca oyunudur. Sanal dünyada izlenen bir nesne olarak PS4’ün DualShock 4 kontrol cihazını kullanır. 2017’de oyunla ilgili en büyük sıkıntı çok uzun olmasıydı. İsterseniz birde kendiniz deneyimleyin.

Tetris Effect

Fazla söze gerek yok. Oyuna mutlaka bir göz atın.

The Curious Tale of the Stolen Pets – Çalınan Evcil Hayvanların Tuhaf Hikayesi

The Talos Principle

Klasik bir bilinmezliğin bu limanı, başlangıçta PC için geliştirilmiş ve şimdi VR’de mevcut olan orijinal oyunun inanılmaz derecede iyi yapılmış bir çevirisidir. Oyunu PC’de hiç oynamadıysanız, The Talos Principle, VR başlığınızda kendinizi evinizde hissedecek.

Transpose

İlk olarak 2018’in sonlarında piyasaya sürülen Transpose, yaptığınız eylemlerin aynısını gerçekleştiren klonlarınızı veya “yankılarınızı” oluşturabildiğinizi gören bir VR bulmaca oyunudur. Ekoları koordine etmek ve senkronize etmek, oyunun 30’dan fazla akıl almaz bulmacasını çözmenin anahtarıdır.

VR/AR ve metaverse dünyasından son gelişmelerden habersiz kalmayın. En güncel teknoloji gelişmeleri için bizi Twitter’dantakip edin!

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.