UST Çöküşü Oyun (P2E) Piyasasını Sert Etkileyebilir!
May 11, 2022

Terra (LUNA), UST çöküşüyle ​​birlikte aylarca 100 dolara yakın tuttuktan sonra 30 doları gördü.

Algoritmik stablecoin, 2022’nin dikkat çeken blockchain projelerinden biriydi. Bunun nedeni, ağın yerel tokeni olan LUNA’nın düzeltmelere karşı bağışıklıklı olmasıydı. Terra, LUNA ve daha sonra Bitcoin (BTC) tarafından desteklenen, felakete dayanıklı bir ekonomi yarattığını iddia etti.

Terra ayrıca tam olarak 1 dolara sabit yeni bir token olan UST’yi de piyasa sürdü. Amacı UST’nin en fazla %2 oranında dalgalanmasını sağlamak için LUNA ve BTC teminatını kullanmaktı. Ancak bu mekanizma 9 Mayıs’ta UST’nin %0,68’e düştüğü ve Binance’in alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerini askıya almak zorunda kaldığı 9 Mayıs’ta tamamen başarısız oldu.

Terra UST bir oyun blockhain’i mi?

Terra çoğunlukla merkezi olmayan finansmanı destekliyor, ancak oyunlardaki patlama P2E projelerini de davet etti.

Monsterra, Terra ağına çok yakında gelecek olan oyunlardan biri. Monsterra şimdilik test aşamasında ve bir Terra cüzdanı üzerinden erişim sunacak. Oyun henüz aktif olarak bir P2E modeli kullanmıyor ve LUNA’nın fiyat dalgalanmalarından korunacak.

https://twitter.com/Monsterra_P2E/status/1523621800743120897

Ayrıca oyun, ödüllerinde ve özel etkinliklerinde UST yerine Tether (USDT) kullanıyor ve böylece değer kaybını önlüyor.

UST’ye dayanan başka bir proje, Terra, BSC ve Ethereum sürümleriyle PlayNity oyun loncasıdır.

https://twitter.com/play_nity/status/1522969510806016001

Öğeleri UST cinsinden olduğundan, oyunun fiyatlandırma mekanizmasıyla ilgili sorunları olabilir. Bununla birlikte, UST’nin sabitlenmesinin kaldırılması, ürünün devam etmesine yardımcı olma ve kurtarma şansına sahip. Proje, UST fiyat anormalliği nedeniyle NFT pazarını henüz durdurmadı.

Başka bir oyun olan Astro Hounds, Terra teknolojisi ve LUNA piyasa fiyatı ile ilgili memnuniyetsizliğin sinyalini verdi

Astro Hounds , üreme mekaniği ile simüle edilmiş bir köpek yarışı oyunudur. Oyun, Pegaxy’ye benzer bir model kullanır, ancak NFT oluşturmaya daha ayrıntılı bir yaklaşıma sahiptir. Oyuncular özel NFT oluşturabilir. Şimdilik HOUND takas edilen bir varlık değil ve LUNA ile UST’nin fiyatı oyunun gelişimini etkilemiyor.

P2E oyunları her zaman başka bir ağda yeniden başlayabilir ve en kötü senaryoda, Terra güvenilirliğini kaybedebilir ve ağında piyasaya sürülmeyi ve likidite için UST’yi kullanmayı amaçlayan girişimler arasında şoka neden olabilir.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.