iPhone
October 9, 2021

Halide, iPhone’lar ve iPad’ler için popüler bir kamera uygulamasıdır. 2.5 sürümüne yükseltildi. Bu, tüm iPhone modellerinin artık bir makro moduna sahip olduğu yeni bir özellik ekleyecektir.

Nöral Makro olarak adlandırılan bu moda, manuel odak modu aracılığıyla uygulama üzerinden erişilebilir. Bu uygulama, etkinleştirildiğinde en kısa odak mesafesine sahip olan iPhone’unuzun arkasındaki lensi otomatik olarak seçecektir.

GSMArena, Halide’nin Sinir Makrosunun, görüntü kalitesini etkilemeden nesneyi daha iyi kırpmak için 2x dijital yakınlaştırma uyguladığını bildirdi. Bu, hem 2x hem de 3x modlarında çalışır. Sinir ağı görüntüyü geliştirir, bu da görüntülerin yakın çekim görünümüne ve bir makro merceğin ayrıntılarına sahip olmasına, ancak görüntü kalitesinde herhangi bir kayıp olmamasına neden olur.

Görüntü iyileştirmeli 2x ve 3x yakınlaştırma, yalnızca görüntüye uygulanan bir düzenleme gibidir. Orijinalin kırpılmamış, düzenlenmemiş olanı istiyorsanız, Düzenleme ve Geri Yükleme’ye gitmeniz yeterlidir.

Yeni çıkan iPhone 13 Pro

Halide, iPhone 13 Pro’daki ultra geniş lensin yerleşik makro modu işlevinden yararlanabilir. Varsayılan Kamera uygulamanızdan daha iyi makro görüntüler elde etmek için Sinir Makrosu özelliğini de uygulayabilir.

Burada, makro modunu otomatik olarak etkinleştiren ve devre dışı bırakan varsayılan düzenlemeyi değil, makro modunu manuel olarak kontrol edersiniz. Halide 2.5, Halide II’nin mevcut tüm aboneleri için ücretsiz bir güncellemedir.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz.