TikTok
October 8, 2021

TV üreticisi, kısa video platformu TikTok uygulamasının LG’nin 2020 ve 2021 akıllı TV’leri için bir uygulama başlattığını duyurdu.

Uygulama, bu son webOS 5.0 ve webOS 6.0 modellerine 7 Ekim’de kullanıma sunulan bir ürün yazılımı güncellemesiyle geldi, ancak “önümüzdeki aylarda” eski 2019 TV’lere de gelecek.

The Verge’in Cuma günü bildirdiğine göre, uygulama İngiltere, Fransa ve Almanya’da TikTok temsilcisine atıfta bulunarak başlatılıyor.

TikTok’un Samsung TV’ler, Android TV ve Fire TV için akıllı TV uygulamaları şimdiye kadar aynı Avrupa ülkelerine odaklandığından bu dikkate değer.

Bu arada ABD’de TikTok, geçen yıl Fire TV cihazlarında daha sınırlı bir “TikTok’ta Daha Fazlası” uygulamasını yayınladı.

Raporda, TikTok’un portre odaklı mobil görüntüleme için ne kadar optimize edildiği göz önüne alındığında, oturma odası televizyonlarında harika görünmeyeceğini söyledi.

Ancak daha önce Protokolün bildirdiğine göre TikTok’un akıllı TV uygulamalarıyla daha geniş bir kitleye ulaşmaya ve TV izlemeyle ilişkili daha yüksek reklam oranlarından yararlanmaya çalıştığı anlaşılıyor.

Geçen yıl Hindistan hükümeti, ByteDance’in TikTok’u da dahil olmak üzere Çinli firmalar tarafından geliştirilen 59 uygulamayı, bu uygulamaların ulusal güvenliği tehdit eden faaliyetlerde bulunduğuna dair endişeler nedeniyle yasakladığını söyledi.

‘Twitter’ ve ‘Facebook’ Adreslerimiz.