Terra Luna 2.0 Üzdü
May 29, 2022

Terra Luna 2.0 dün resmi olarak piyasaya çıktı. Yeni zincir lansmanı ve Airdrop tamamlandı ve yeni LUNA token şu anda işlem görüyor ve KuCoin, Bybit, Kraken, MEXC, OKX ve Bitrue dahil olmak üzere çeşitli borsalarda listelendi. Yakında daha fazla borsanın katılması planlanıyor.

Terra Luna 2.0 Yeni Chain Lansmanı Tamamlandı

27 Mayıs’ta, LUNA 2.0 yayınlandı ve sorunsuz bir şekilde işlem görüyor. Phoenix-1 kimliğine sahip yeni zincirin ilk bloğu, yeni protokolün doğuşunu işaret eden 28 Mayıs 2022’de saat 06:00 UTC’de resmi olarak üretildi.

LUNA’nın çatalda değil yeni bir zincirde olduğunu belirtmekte fayda var, bu da eski zincirdeki tüm dApp’lerin yeni protokolde yeniden başlatılması gerekeceği anlamına geliyor.

Uygun kullanıcılar Airdrop’larını aldılar ve bakiyelerinin %30’unu hemen takas edebilirler. Tokenlerin geri kalanı, ilk partinin altı ay içinde açılmasıyla iki yıl boyunca kazanılır. Ayrıca, kullanıcılar ödül kazanmak için Airdropped LUNA tokenleri stake edebilirler. Staking ödülleri herhangi bir zamanda talep edilebilir ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın takas edilebilir.

CoinMarketCap’e göre LUNA yalnızca KuCoin, Bybit, MEXC, OKX ve Bitrue’da takip ediliyor olsa da, yakında birkaç ek borsa eklenecek. Bu borsalar arasında Gate.io, Bitget, LBank, Bitfinex, FTX vb.

Önceki Terra Luna 2.0 makalemizde tahmin edildiği gibi, Terra Luna, kullanıcılar kayıplarının bir kısmını telafi etmeye çalışmak için Airdropped tokenlerini terk ettiklerinde başlangıçta hemen düştü.

Terra 2.0 Fiyatı

%70’lik fiyat düşüşü ile LUNA2.0 halen nispeten yüksek seviyelerde işlem görüyor ve şu anda 5,74 dolardan fiyatlandırılıyor. LUNA, şu anda 1,2 milyar dolar değerinde olan 1 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerinde kalmayı başarıyor.

LUNA’nın, 24 saatlik 93 milyon dolarlık işlem hacmi ile mevcut piyasa faaliyeti hala nispeten düşük olduğu için fiyatta düşmeye devam edebileceğini unutmayın. Daha fazla kullanıcı uyanıp Airdrop’larını satmaya başladıkça, piyasa büyük olasılıkla toparlanmaya çalışmadan önce düşmeye devam edecek.

Buna ek olarak, Luna Classic (LUNC) de son 24 saatte %26’nın üzerinde düşüşle önemli bir düşüş ivmesi gösteriyor ve şu anda 656 milyon dolarlık piyasa değeri ile 0.00008349 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, Terra Classic USD (USTC) de değer kaybediyor ve son 24 saatte %47’nin üzerinde düşüşle şu anda 0.01889 dolardan işlem görüyor. Dün bahsettiğimiz gibi, USTC, yeni LUNA token stabilcoin olmadan yeni bir zincirde olduğu için önümüzdeki birkaç hafta boyunca düşmeye devam edebilir.

Yatırımcılar muhtemelen Airdropped tokenlerini boşaltacağından, bu hafta sonu LUNA için zorlu geçecek. Bununla birlikte, tokenlerin geri kalanı altı ay boyunca açılmadığından, bu, yeni LUNA tokene topluluğunu ve değerlendirmesini oluşturmak için nefes alma odası sağlayacak, bu da kullanıcıları tokeni satın almaya teşvik ederek daha fazla düşmesini engelleyebilir.

Sonuç ne olursa olsun, LUNA’nın kripto para birimindeki en sağlam topluluklardan birine sahip olduğu ve yeni bir zincir başlatma hızları, LUNA 2.0’ın muazzam uzun vadeli potansiyeline işaret ediyor.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.