May 24, 2022

LUNA ve UST çöktüğünde 2.4 milyon dolar kaybeden “Chancers” lakaplı Güney Koreli yayıncı, kazadan sonra Terra kurucusu Do Kwon’un kapısını çalmıştı.

Chancers, 2,4 milyon dolarlık kripto birikimi silindikten sonra “ölecekmiş gibi” hissettiğini söylüyor.

Daha sonra, Do Kwon’un nerede yaşadığını öğrenip evine gitmeye karar verdi.

Kapıyı çalarken canlı yayındaydı

Yolculuğu yaklaşık 100 kişiye canlı yayınlandı. Kapıyı açan Kwon’un karısı oldu. Olaydan haberdar olan polis ekipleri kısa süre sonra eve geldi. “Chancers” şimdi yasal sorunlarla da karşı karşıya:

Do Kwon’un mülküne izinsiz girmedim – ama Kore yasalarına göre oraya gidip konuşmaya çalışmak yasa dışı. Bilmiyordum.

Do Kwon, Terra çöktüğünde ilk günlerde sessiz kaldı

Terra (LUNA) fiyatı, stablecoin UST 1 dolar altında dalgalanırken bir süreliğine 80 dolar civarında zaman geçirdi. Saatlerde içinde düştüğü 40 doların ardından bir şeylerin ters gittiği anlaşıldı. LUNA, kripto tarihinde az rastlanan bir şekilde neredeyse bir haftadan kısa sürede piyasadan silindi. Bu denli bir panik tüm piyasayı esir alırken, Terra kurucularından Do Kwon sessiz kaldı.

Terra 1 doların altına düştükten sonra yeni fikirlerle tekrar sahaya indi. Terra 40 dolardan serbest düşüşe geçmeden önce yaptığı ilk açıklamalardan biri:

https://twitter.com/stablekwon/status/1523532474860539905

Şimdi Do Kwon yepyeni bir Terra blockchain oluşturmaya odaklanıyor. Ancak çöküşünde büyük rol oynayan algoritmik stabilcoin UST’yi terk ettiğini gösteriyor.

Ama işin ilginç kısım topluluğun bu öneriyi reddetmesi. Şu ana kadar katılımcıların %12,48’i lehte oy verdi. %33’ü bu şekilde oy vermiş olsaydı, teklifin daha ileri gitmesi engellenecekti – ancak bu aşamada bu matematiksel olarak imkansız. Nihai rakamlar henüz teyit edilmemiş olsa da, yeni bir blockchain oluşturma teklifi geçecek.

Kwon geleceğe odaklanmak isterken, Güney Kore polisi kesinlikle geçmişe odaklanmış durumda. Yerel basında çıkan haberlere göre dedektifler artık Luna ekibinin fonlarını dondurmak için harekete geçiyorlar.

Özetle Terra çöküşü 50 milyar doların üzerin tasfiyeye ve binlerce yatırımcıyı öfkeye sürükledi. LUNA fiyatı şu anda 0,0001 doların bile altında.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.