Swimmer Network İçin MetaMask Cüzdanı Nasıl Kurulur
May 23, 2022

Play Crabada, Swimmer Network işlemlerini 13 Mayıs 2022’de açtı. Swimmer Network için MetaMask cüzdanı nasıl kurulur, en basit şekilde cevaplayalım.

Avalanche C-Chain’deki en popüler oyunlardan biri olan Crabada, kısa süre önce kaynaklarını yerel bir subnet’e taşımaya başladı. Swimmer Network adı verilen yeni zincir, gaz ücretleri için TUS kullanıyor. 

Devam eden Play Crabada operasyonları için Swimmer Network gereklidir. NFT öğeleri artık yalnızca Swimmer Network’te sunuluyor ve yalnızca bir kez köprülenebilir. Swimmer ayrıca CRA ve TUS’nin yanı sıra CRAM stake tokenlerini de taşıyor. 

MetaMask’a Swimmer Network Ekleme

MetaMask cüzdanı, Avalanche alt ağları dahil olmak üzere özel ağlar ekleyebilir. 

MetaMask cüzdanı, ağları değiştirmek için bir açılır menü sunar. Cüzdan yeni bir ağ için kurulduğunda, bir seçenek olarak sunulacak. 

Ağı eklemek için Ağ Ekle (Add Network) seçeneğini seçin ve kimlik bilgilerini ekleyin. Ağ verileri, güvenliği ihlal edilmiş bir ağa bağlanmaktan kaçınmak için yalnızca Crabada’nın kendi sayfasıyla doğrulanmalıdır. MetaMask, Crabada pazarına erişirken de kendi kontrollerini yapacak. 

Token veya NFT satın almak için mesajlardan veya Discord kanallarından gelen taleplerden kaçının. İşaretlenmemiş sitelere bağlanmaktan kaçının. Varlıkları kullanmak için doğru ağa geri döndüğünüzden emin olun. Yalnızca TUS ve CRA, Avalanche’a geri bağlanabilir ve Swimmer Network’ün ticaret için kabulü yakında gelebilir.

Swimmer, geçiş sırasında günde yaklaşık 2.000 yeni cüzdan ekleyerek 8.200’den fazla yeni adres oluşturuyor. Ağ hala erken bir aşamada ve Crabada ile birlikte büyüyecek.  

Ağ, C-Chain’e benzer şekilde güvenli hale getirilen iki saniyelik blokları dinamik bir seçilmiş doğrulayıcı seti aracılığıyla dağıttı. Swimmer, tokenlerin bir kısmını ücret olarak yeniden dağıtırken, düzenli kısmi TUS yakma işlemleri de gerçekleştirecektir.

https://twitter.com/avaxians/status/1525412416628019200

Swimmer ağı, Mayıs 2022 itibariyle toplam 4 token türüne sahipti: TUS, CRA, CRAM ve Wrapped TUS. Crabada henüz yerel borsasını kurmadı ve hala Pangolin ve Trader Joe’yu içeren Avalanche merkezi olmayan borsalarına bağlı.

SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.