Star Atlas CEO'su Konuştu
September 16, 2022

Star Atlas’ın merakla beklenen uzay metaverse’ü bu yıl yayında olacaktı. 2 Eylül’de DappRadar ile toplantı yapan Star Atlas CEO’su Michael Wagner, metaverse oluşturmadan mobil oyunlara kadar merakla beklenen tüm soruları cevaplıyor.

Topluluğun Star Atlas platformunun üzerine kendi modlarını oluşturabileceği bir durum görüyor musunuz?

…bu yüzden kulağa bir tür cevapsız gibi gelebilir ama bence fırsat açısından neredeyse sınırsız. Şu anda, örneğin, kendimizi çok yüksek geliştirme standartlarına bağlı tuttuğumuz için, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik gibi bir şey fikrine karşı oldukça koruyucuyuz.

Şimdi dışarıdan düşünürsek, Star Atlas gemilerini veya karakterlerini veya lore adlandırmalarını veya IP’lerini kullanan bir oyun ortamı oluşturmak isteyen birine karşı savunmak için yapabileceğimiz veya yapabileceğimiz kesinlikle hiçbir şey yok…

Star Atlas CEO’su Michael Wagner

Star Atlas için mobil oyunlarda ne kadar ilerdesiniz?

…Gelecekte mobil cihazlara piksel akışıyla ilgili her şeyin bize daha fazla bağımlı olacağını söyleyebilirim.

Aslında ilk olarak Unreal Engine’de çekirdek oyun işlevselliğine sahip olmak, bu yüzden bunun üzerinde birkaç yıl olabilir. Geliştirmeye yaklaşımımız, bir tür birlikte-yaratma ama aynı zamanda sürüm açısından yinelemeli bir yaklaşımdır.

Geleneksel oyun geliştirme modeli, tamamen parlak bir ürününüz olana kadar beklemek ve bu ürünü tamamen etkileşimli olduğunda serbest bırakmaktır. Yaklaşımımız biraz farklı, çünkü dediğimiz gibi oyunun modüllerini esasen oluşturuyoruz ve bunu mümkün olan en yüksek sıklıkta yayınlıyoruz…

Michael Wagner

Michael Wagner’a göre Star Atlas’ın mobil sürümünü görmemiz birkaç yıldan faza sürebilir.

İnternetin ve insanlığın geleceğinde Metaverse’in rolünü nasıl görüyorsunuz?

…belirli bir coğrafi bölgenin veya belirli bir ülkenin vatandaşı olmanız gerekiyor mu? Şart değil. Ve biz, bilirsiniz, sınırlar içinde yerel olarak çalışma kavramını bir nevi ortadan kaldırdığımız için, aslında bireyin o yereli seçmesi için bu fırsatı yaratır, bu da aslında onlara en iyi faydayı sağlar. Ve bu, en düşük vergi rejimi anlamına gelebilir veya sadece o kişinin gerçekten kullanabileceği en iyi kamu hizmetleri anlamına gelebilir…

Star Atlas merak edilen tüm sorular ve cevapları

DappRadar ile Star Atlas CEO’su Michael Wagner arasındaki toplantı bir saatten fazla sürdü. Aşağıdaki zaman çizelgesinden merak ettiğiniz sorunların cevaplarını bulabilirsiniz.

Sorular

 • 00:00 – Giriş
 • 02:30 – Michael’ın geçmişi ve kripto dünyasına girişi.
 • 06:30 – Oyun alanına katılmanız için size ilham veren en önemli an neydi?
 • 11:30 – Star Atlas ve Solana arasında bir paralellik. 
 • 21:30 – Star Atlas’ta neler var ve neler yaratılabilir?
 • 31:00 – Star Atlas’ta piksel akışı ve VR.
 • 33:00 – StarAtlas mobil deneyimi, çapraz oyun veya tek bir kusursuz deneyim.
 • 38:00 – Star Atlas’ın yönetim ve topluluk konusundaki konumu.
 • 47:00 – Metaverse insan ırkının geleceği mi?
 • 55:50 – Özel StarAtlas içeriğine gizlice göz atın.

Topluluk Soruları

 • 57:00 – Finansal kurumların ve ülkelerin kriptoyu benimsemesinin önündeki başlıca engeller nelerdir?
 • 1:04:00 – StarAtlas 10 veya 100 yıl sonra neye benziyor?
 • 1:08:46 – StarAtlas tokenlerini yakın zamanda herhangi bir büyük borsada görebilecek miyiz?
 • 1:15:00 – Michael Wagner’den son düşünceler.
SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.