Samsung, Seri Üretme Başladı
September 21, 2021

Bu yüksek performanslı paneller, Asus’un Zenbook ve Vivobook Pro dizüstü bilgisayarlarında görücüye çıkacak. Yaklaşık 20 yıldır dizüstü bilgisayar ekran panellerinin önde gelen tedarikçisi olan Samsung Display, kısa süre önce Asus dizüstü bilgisayarlar için 90Hz OLED ekranların seri üretimine başladığını duyurdu. Asus bu panelleri ilk kullanan kişi olabilir, ancak Lenovo, Dell, HP ve daha fazlasının yakında onları geçmesi bekleniyor.

Samsung, oyunculara hitap edecek

Samsung, 90Hz OLED panellerinin 120Hz LCD panellerden daha iyi bulanıklık uzunluğu sunduğunu söylüyor (neredeyse %10 iyileştirme), bu da video ve oyunlarda dizüstü bilgisayarınızda daha az talepkar olan daha yumuşak hareket anlamına geliyor – bunlardan birini aldığımızda test etmeyi dört gözle beklediğimiz bir iddia 4K panellere sahip güzel Zenbook 14X dizüstü bilgisayarlar. LCD ile karşılaştırıldığında, OLED ekranlar daha iyi görüş açılarına, tepkiye ve daha iyi bir renk yelpazesine sahiptir. 

Samsung Display paneller hakkında “90Hz OLED paneli, dizüstü bilgisayarlarında yüksek performanslı içeriğin keyfini çıkarmak isteyen tüketiciler için daha fazla seçenek sunuyor” dedi.

Yenilikçi OLED’lerimizle, üstün görüntü kalitesi sunan ekran teknolojilerinde pazara daha da öncülük ediyor ve öncülük ediyoruz.

Mükemmel renkleri, daha derin siyahları ve oyun oynamak ve film izlemek için genel olarak üstün görüntüleri nedeniyle oyun TV’lerinde OLED’in övgülerini sık sık söyledik . Aynısı OLED dizüstü bilgisayarlar için de söylenebilir. Dizüstü bilgisayarlardaki OLED ekranların en büyük küçülmesi, pil ömrünü çok fazla tüketmeleri ve elbette bir servete mal olma eğiliminde olmalarıdır .  

ASUS’un PC ürün pazarlama merkezi genel müdür yardımcısı YC Chen, “Evden çalışırken dizüstü bilgisayarlara olan talep istikrarlı bir şekilde artıyor ve uzaktan öğrenme yeni norm haline geliyor” dedi.

OLED ekranlar, okul, sanal toplantılar, video akışı, oyun ve daha fazlası için dizüstü bilgisayar kullanan tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Bu OLED paneller, yakında Asus’un Zenbook 14X Pro ve Vivibook Pro 14X’in 14 inçlik yeni sürümlerinde görünecek. Samsung ayrıca, Asus’un OLED dizüstü bilgisayar kataloğunu genişleterek ilk 16 inç 4K OLED panelleri tedarik edeceklerini söyledi.

Jorge, New Jersey’nin büyülü topraklarından bir donanım yazarıdır. Ofisi Pop-Tarts kokusuyla doldurmadığı zamanlarda, kulaklıklardan oyun pedlerine kadar her türlü oyun donanımını gözden geçiriyor. Yaklaşık on yıldır oyunlar ve teknoloji üzerine çalışıyor ve Dualshockers, WCCFtech ve Tom’s Guide için yazıyor.

Bizden, Twitter ve Facebook üzerinden haberdar olabilirsiniz.