Red Bull, metaverse ve NFT ürünlerini sunmaya hazırlanıyor!
March 9, 2022

Genellikle sanal gerçeklik olarak bilinen metaverse, son haftalarda ve aylarda giderek artan sayıda önde gelen işletmenin ilgisini çekmeye devam etti. Dünyanın en büyük enerji içeceği şirketi olan Red Bull, metaverse’e katılan en son firmalardan biri.

Red Bull, metaverse piyasasına girmeyi ve NFT yayınlamayı planlıyor

Avusturyalı enerji içeceği devi Red Bull, 3 Mart 2022’de bir ticari marka başvurusunda bulunarak metaverse piyasasına girme ve markalı NFT’ler sunma niyetini paylaştı.

Lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis’e göre şirket, diğer şeylerin yanı sıra sanal ve kripto para birimleri, giyim, içecek ve spor malzemeleri gibi NFT’lerle multimedya ve sanal ortamda finansal değişim hizmetleri sunmayı planlıyor. Haber 8 Mart Salı günü Twitter’dan duyuruldu.

Ticari markalar, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne 97293326 (USPTO) kayıt numarasıyla tescil edilmiştir.

Kuruluşlar, şirketler ve ünlüler, bir süredir metaverse’deki varlıklarını büyütüyorlar ve bu, hızla gelişen bu eğilimin yalnızca en yeni örneği.

Finbold’a göre, bir Amerikan küresel petrol şirketi olan Chevron, 7 Mart’ta adı ve amblemi için metaverse ile ilgili yeni bir ticari marka tescil ettirdi.

Kondoudis’e göre, BT endüstrisi dışındaki şirketler, proaktif, ileriye dönük bir strateji geliştirerek ve böyle bir değişim için zemin hazırlayarak yavaş yavaş sanal bir pazara geçişe hazırlanıyorlar.

Victoria’s Secret’a ek olarak, McDonald’s, Monster Energy ve perakende devi Walmart, NFT’nin çoğunluğuna katıldı. New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) da konumun cazibesine yenik düştü.

ABD’de, NFT ticari marka başvurularının sayısı %421 arttı

Finbold’un araştırmasına göre, ABD’deki NFT ticari marka başvurularının sayısı 2020’de yalnızca üçten 2021’de yüzde 421 arttı.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.