Netflix
September 26, 2021

Netflix artık bitti diyorsanız, rastgele bir film seçip izlemeyi deneyin. Oldukça sürükleyici konuları işleyen, ancak kendini pazarlayamamış filmler mutlaka bir yerlerden çıkıyor. Şimdi, konularına kısaca göz attıktan sonra direk izlemeye başlayabileceğiniz 5+5 Netflix film önerilerine geçiyoruz. Son çıkanlarla başlayalım…

Netflix son çıkan filmler:

Netflix’e bu hafta Pazartesi günü gelen Grown Ups (2010) ile film izleyicilerine kavuşmaya başlıyor. “Dost komedi” tarzı filmde Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade ve Rob Schneider, basketbol koçlarının ölümünü öğrendikten sonra tekrar bir araya gelen ve ömür boyu süren arkadaşların hikayesini anlatıyor. Ne yazık ki, Grown Ups oldukça vasat film (bizce), ama pazartesi için neden olmasın.

Çarşamba günü, Brezilya’dan bir yetişkinlik hikayesi olan Görünmez Kızın İtirafları’nı (2021) “Confessions of an Invisible Girl (2021)” izleyebilirsiniz . Uyum sağlamak için her şeyi yapacağı yeni bir okula katılan zeki ama sosyal açıdan tuhaf Tetê’ etrafında gelişen bir konusu var. Ancak sinir bozucu kraliçe arının başka fikirleri olduğu izleyince anlaşılıyor.

Netflix, platformuna Intrusion (2021)’ı Çarşamba günü dahil etti. Gerilim, kocasıyla birlikte küçük bir kasabaya taşınan ve bir haneye tecavüzün hedefi haline gelen bir kadını takip ediyor. Anlaşılır bir şekilde sarsılmış.

Sırada, Perşembe günü Almanya’dan gelen romantik bir gerilim filmi olan Je Suis Karl (2021) var. Ailesinin çoğu bir terör saldırısında öldürüldükten sonra, genç bir kadın bilmeden onları öldüren gruba katılmaya ikna edilir. Umarım tatlı bir intikam alır! İzlenebilir…

The Dig (2021)

Güzel bir İngiliz dramasını işleyen The Dig, Carey Mulligan, Ralph Fiennes, Lily James ve Johnny Flynn’den oluşan seçkin bir oyuncu kadrosuyla bir sürü gömülü hazineyi ortaya çıkarıyor. Sutton Hoo’nun 1939 kazısı sırasındaki gerçek olaylara dayanıyor ve bir mezar gemisinde gizlenmiş paha biçilmez bir Anglo-Sakson eseri hazinesi veriyor. Romantik, entelektüel ve hareketli The Dig, eksiksiz bir zarafet taramasıdır. Baştan aşağıya sürüklenebilir ve kaybolabilirsiniz. Netflix linki burada.

Netflix: Uncorked (2020)

Sıradaki bir Sideways olmasa da, Uncorked şarap işinde çalışan insanlara başka bir bakış sunuyor. Mamoudou Athie, hayalleri ile mücadele eden aile restoranına olan görevi arasında kalan, hevesli bir “sommelier” ustası olan Elijah rolünde. Elijah ve Courtney B. Vance’in Louis’i arasındaki gergin baba-oğul ilişkisi, bu tatlı tadı olan filmi yücelten hoş bir gerçekçilikle işleniyor. İzleme değer

Mank (2020)

Orson Welles’in Yurttaş Kane’i yazmasına yardım eden adı duyulmamış senarist Herman Mankiewicz hakkında siyah beyaz bir David Fincher masalı. Güzel sinematografi ile Eski Hollywood’a geri dönün ve stüdyo sistemlerinin farklı bir zamanda nasıl çalıştığının perde arkasını görün. Gary Oldman ve Amanda Seyfried, kahramanın hayatının aydınlık ve karanlığıyla dolu bu biyografik dramanın olağanüstü oyuncu kadrosu arasında yer alıyor. Film 2 saat 12 dakika, link burada.

Pieces of a Woman (2020)

Ağlatan filmler kategorisine giren Pieces of a Woman, sizi melankoliye kaptıracak bir duygu kuyusu. Martha’nın evde doğumu, hayatı paramparça olurken evliliğinde bir bölünmeye yol açar. Açılışı 24 dakikalık tek seferlik doğumla tanınan bu keder portresi eninde sonunda sizi dokunaklı yerlere götürecek. Artı, Vanessa Kirby’nin kariyerinin en iyi performansını sergilediğini görün. Netflix’te izle.

Chicago 7 Davası (2020)

Gerçek bir hikayeye dayanan bir Aaron Sorkin draması mı? Şikago 7 Davası, isyanları kışkırtmak için komplo kurmakla suçlanan bir grup Vietnam Savaşı karşıtı protestocunun gerçek hayattaki duruşmasının ardından soy ağacına kadar yaşıyor. Joseph Gordon-Levitt, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen ve Yahya Abdul-Mateen II’nin de aralarında bulunduğu yıldız bir topluluk kadrosuyla The Trial of the Chicago 7 hem güncel hem de etkileyici teatral enerjiyle dolu. Link burada.

Netflix

Twitter ve Facebook Adresimiz