RACA, NFT Yatırımcıları İçin Dev Adımı Attı
August 30, 2022

RACA, doğrudan NFT yatırımcılarını ilgilendiren önemli EIP teklifini onaylattı. Ethereum topluluğu ve vakfı, RACA’nın geliştirme önerisine olumlu bakıyor. Yazının devamında, Radyo Caca’nın Medium hesabından yaptığı duyuruda neler söylediğini bulabilirsiniz.

RACA, EIP Onayını Aldı

USM.World ekosistemi tarafından sunulan EIP (Ethereum İyileştirme Önerisi), Ethereum topluluğu/vakfı tarafından onaylandı.

Teklif, NFT’ler için güvenli bir kilitleme mekanizması ekleyerek EIP-721’de iyileştirmeler yapılmasını gerektiriyor. Teklif sayesinde, NFT’lerin sahipleri, NFT’nin diğer cüzdanlara aktarılmasını önleyen akıllı bir sözleşmeyi onaylayabilir.

Bu yöntem uygulandığında, NFT’lerin başka bir cüzdana aktarılmasına gerek kalmadan NFT’lerin Dapps ve DeFi protokollerinin yanı sıra diğer akıllı sözleşmelere katılmasına izin verir. NFT’ler, sahibinin diğer akıllı sözleşmelere ulaşmasına izin verirken, sahibinin cüzdanında kalır.

USM.World, EIP-721 ile NFT’lerde Neler Değişecek?

USM.World (RACA) tarafından Ethereum topluluğu ile alınan onay sayesinde, EIP-721’in uygulanmasıyla NFT’lerin geçmişi yeniden yazılabilir. Özelliğin etkinleştirilmesinden sonra, tüm kripto para birimi endüstrisi için yeni bir dizi fırsat etkinleştirildi ve EIP-721 etkin NFT’ler talepte patlama yaptı.

Şu anda, mavi çipli NFT projeleri arasında EIP-721 standardı baskındır. Ancak, sahiplerinin NFT’lerini kullanarak DeFi gibi diğer protokollere katılmak için sahipliklerini proje sözleşmelerine devretmeleri gerekir, bu da sahipler için rahatsızlık ve risk teşkil eder:

Bu sayede bu protokollerin sözleşmelerindeki buglar ve zafiyetler nedeniyle NFT’ler kaybolabilir veya çalınabilir. Ayrıca, NFT’leri başka bir adrese aktararak kullanıcılar artık bu varlıkları Twitter ve Instagram gibi Web 2 protokollerinde doğrulanmış profil resimleri olarak kullanamazlar.

Diğer bir dezavantaj, NFT’leri başka bir cüzdana aktararak, sahiplerin artık airdrop’lardan ve sahip olunan mavi çipli NFT’lere bağlı diğer avantajlardan yararlanamamasıdır.

Bununla birlikte, USM.World’ün (RACA) teklifinin artık Ethereum topluluğu tarafından onaylanmasıyla, bu hikaye değişmeye başlıyor ve NFT’ler için yeni bir fırsatlar dünyası doğuyor – Web3, DeFi ve Sanal evren.

Bu şekilde, USM.World (RACA) tarafından oluşturulan ve Ethereum topluluğu, USM.World (RACA) tarafından onaylanan Ethereum’daki iyileştirme ile akıllı bir sözleşmeye devredilmek yerine, bir NFT kendi kendini gözetim altında tutar ancak engellenir. Bu nedenle, bir NFT bloke olduğu sürece aktarımı yasaktır. Diğer özellikler değişmeden kalır. NFT’lerine sahip olan sahipler, airdrop alabilir veya talep edebilir.

Önerilen standart, temel NFT varlıklarının güvenli ve rahat bir şekilde yönetilmesine izin vererek, EIP-721 standardını engelleme, stake etme, ödünç alma ve kitle fonlaması dahil olmak üzere yaygın NFTFi kullanım durumlarını doğal olarak destekleyecek şekilde genişletiyor. Önerilen standardın, NFT sahiplerini NFTFi projelerine daha aktif katılmaya teşvik edeceğine ve dolayısıyla tüm NFT ekosisteminin geçim kaynaklarını iyileştireceğine inanıyoruz.

Teklif, Ethereum güncellemesinden sonra uygulanabilir

USM.World (RACA) tarafından geliştirilen geliştirme, “BoundNFT” adı verilen ve aktarılabilmesi dışında engellenen NFT’nin meta verileriyle aynı olan yeni bir NFT türü oluşturur. Ancak, bir BoundNFT yalnızca NFT kilitlenme süresi boyunca mevcuttur ve NFT’nin kilidi açıldıktan sonra imha edilecektir.

BoundNFT, sözleşme için bir bahis kredisi olarak borç verme için kullanılabilir. Kimlik bilgisi sözleşmede bloke edilebilir, aynı zamanda kullanıcı için de engellenebilir. NFT kiralamada, boundNFT kullanıcılara kiralanabilir, çünküboundNFT esasen NFT’ye eşdeğerdir. Bu fikir birliği, tüm projeler tarafından kabul edilirse,boundNFT, NFT’ye daha fazla yaratıcılık getirecektir.

Şimdi, Ethereum Topluluğu tarafından onaylandıktan sonra, teklif, şu anda Ethereum tarihindeki en büyük güncelleme olan The Merge’in ana ağında etkinleştirilmesine kararlı olan Ethereum Çekirdek Ekibinin geliştirme ve uygulama yol haritasına girmelidir. diğerlerinin yanı sıra, şu anda iş kanıtı (PoW) olan fikir birliği mekanizmasını hisse kanıtı (PoS) olarak değiştirecek.

Bu, USM.World (RACA) ve tüm kripto endüstrisi için tarihi bir başarıdır, çünkü önerdiğimiz iyileştirme, Ethereum’da uygulandığında, NFT’ler için yeni bir fırsat endüstrisi yaratacak ve DeFi protokollerinde, Web3’te tam potansiyellerini etkinleştirecektir. ve metaverse. Bunun kripto para birimi endüstrisinde izleneceğinden ve uygulanacağından eminiz. Biz dünyayı dönüştürmeye yardımcı olan teknoloji ağırlıklı bir şirketiz ve bu, bağlılığımızın bir başka kanıtıdır.

USM vizyoneri Jeff Watney
SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E), NFT, Metaverse Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.