Polygon (MATIC) Neden Yükseliyor
July 13, 2022

Kripto para piyasası ABD’den gelecek enflasyon verileri öncesinde düşüşe geçti. Bugün yatırımcıların yakından takip ettiği veriler olan Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Reel Kazanç verileri açıklandı. (Verilerine buradan göz atabilirsiniz). Bu gelişmenin ardından BTC ve altcoin’ler toparlansa da, geçtiğimiz saatler boyunca satışlar devam etti. Yükselen altcoin’lerden biri Polygon (MATIC) oldu.

Polygon (MATIC) neden yükseldi?

Kripto para piyasası düşüşteyken, Polygon fiyatı %4’ün üzerinde yükselişte. Bazı Twitter kullanıcılarının gündeminde #MATIC ilk sırada yer alıyor. Fiyatın bir düzeltme göreceğini öngören Twitter analistleri short pozisyon tahminlerini paylaşıyor. Polygon (MATIC) fiyatını yükselişe geçiren gelişme Disney haberi olabilir mi?

Disney, Polygon ile ortaklık kurdu

Bugün, Disney resmi resmi web sitesinden Disney Accelerator adlı bir yenilikçi teknoloji programını duyurdu. Ortaklık kurduğu şirketler arasında Flickplay, Inworld, Lockerverse, Obsess ve Red sanal gerçeklik teknolojilerine odaklanan şirketler yer alıyor. Polygon MATIC ise bu programa seçilen altında isim oldu. Resmi duyuru bugün Disney’in resmi Twitter hesabından akşamüstü sularında geldi. Yukarıdaki grafikte görüldüğü üzere Polygon fiyatı bu esnada yükseliyordu.

MATIC yatırımcılarının sayısı artıyor

Polygon için bir diğer gelişme, son günlerde belirgin bir oranda artan yatırımcı sayısı. On-chain verilere göre, Ocak 2022’den bu yana borsalardan 1,22 milyar doların üzerinde, 2,8 milyar MATIC satın alındı. Aynı süre içinde, cüzdanında Polygon tutan yatırımcıların sayısı 104 binin üzerine çıktı.

Polygon, piyasanın en büyük 18.kripto para birimidir. Proje Ethereum’u daha ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Birlikte çalışabilirlik, altyapı geliştirme ve kolay kullanım projenin ilk hedefleri arasında. Polygon bunların dışında çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen Polygon SDKyı geliştiriyor.