PlanetQuest (PQX) ilk bakış
February 16, 2022

Üç boyutlu çokgenlerle tasarlanmış gezegenleri ile prosedürel olarak oluşturulmuş bir oyun olan PlanetQuest (PQX), oyuncuları dünya dışı bir medeniyetin geride bıraktığı nadir ve esrarengiz bir enerji olan Quantum’u keşfetme görevine gönderiyor. Oyuncular, gezegenleri ve kaynakları keşfeden “galaktik kaşifler” olarak bölgelerinin hakimiyeti için diğer gruplarla savaşır.

Bu yazıda, Star Atlas benzeri bir uzay keşif oyunu olan PlanetQuest’e göz atacağız. Ekip, oyunun geniş özetini veren bir teknik inceleme yayınladı.

PlanetQuest’de oyuncular diğer dünyalardaki görevlere katılır. Tamamlanan her keşif için Kuantum (PQX) ve bazen benzersiz ekipman veya eserler için parçalar verilir. Oyuncular, oyunun oyun içi marketinde parça ve eşyaları alıp satabilir. PlanetQuest ayrıca, oyuncuların pahalı ürünleri doğrudan satmak yerine kiralamalarına olanak tanıyan bir kiralama sistemi de eklemeyi planlıyor. Kuantum enerjisinin sonunu çıkarmak için bir gezegeni yok etmek gibi mevcut NFT’leri yakmak için teşvikler icat ederek NFT enflasyonunu düşük tutmayı amaçlıyorlar!

Hikaye oyun geliştirme

PlanetQuest (PQX), kendi kaderinizi belirleyebileceğiniz bir oyun hikayesi sunar. Bir kısmı şimdiden başladı. Son aylarda Discord üzerinde birden fazla bölüm yayınladılar ve kullanıcılar karakterlerin nasıl tepki vermesi gerektiğine karar verdi. Bu oylar sonucunda hikaye şimdi bir sonraki bölüme ve bir sonraki oylamaya geçti.

İmparatorluk, Federasyon ve Birlik, oyundaki üç temel grup. Oyuncular ilk başladığında, hangi gezegenleri ziyaret edebileceklerini ve PvP savaşlarında kimlerle karşılaşacaklarını etkileyen bir ulus seçmelidirler. Fraksiyona özgü öğelerin veya görevlerin mevcut olup olmayacağı bilinmiyor.

PlanetQuest (PQX) genel bakış

Oyuncular, görevleri tamamlamak için başka dünyalara gidip gezegenleri himayeleri altına alabilir. Sahip olunan gezegenler bir NFT ile sembolize edilir ve onlara sahip olan kişinin grubuna aittir. Gezegende, yalnızca o grubun üyelerinin keşfetmesine izin verilir. Sahipsiz dünyalara ise herkes erişebilir. Diğer grupların varlığı ise çatışma ve şiddetti tetikler. Daha fazla risk, aha büyük ödüller demektir.

Oyunun tasarımcılarına göre PlanetQuest 3D, yukarıdan aşağıya bakış açısı ve bir tarayıcıda oynanacak. Herhangi bir indirmeye gerek kalmayacak. Oyuna mümkün olduğunca kolay girilmesini sağlamak için Immutable X ve Starkware ile birlikte çalıştılar. Oyun ücretsiz olarak sunulacak. Yeni başlayan oyuncular, ana üsleri olarak bir Ortak gezegen seçecek. Daha nadir gezegenleri ve haritası çıkarılmamış sistemleri keşfetme fırsatları, maceralara atıldıklarında ve görevleri tamamladıklarında açılacak. Gezegen satışlarının 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşmesi planlanıyor.

PQX token

Quantum veya PQX, PlanetQuest’in blockchain tabanlı kripto para birimidir. Ticaret, teçhizat üretimi, gezegenler arası seyahat, gezegen adlandırma ve hatta antik kalıntıların etkinleştirilmesi, PQX’nin oyun içi işlevselliklerine örnektir.

PQX token, önümüzdeki altı yıl içinde dağıtılacak olan maksimum 2,5 milyar arza sahip. Satışa sunulacak kısım (henüz rakam yok) arzın %17’sini oluştururken, ekip %22,5, ‘danışmanlar’ %2,5 ve yedekte %5 tutulacak. Tokenların kalan %46’sı ödül olarak dağıtılacak ve %4’ü likidite havuzlarına gidecek.

Oyuncular, her zaman pasif olarak yapılmasa da, Planet ve Guild NFT’lerine sahip olarak PQX token kazanabilirler. Gezegen sahipleri, alanlarında yüksek düzeyde oyuncu katılımını teşvik etmeli, Lonca sahipleri ise başarılı Gezegen sahiplerini gruplarına katılmaya ikna etmelidir.

Ek olarak, NFT donanımına sahip herkesin kiralama seçeneği vardır. NFT’leri kiralamak ve ödünç vermek, yakında gelecek nesil oyun NFT’lerinin büyük bir özelliği haline geliyor. Sonuç olarak, PlanetQuest ekibinin oyunlarına kiralamaları dahil etmeyi planlamış olması oyun için ekonomi için ideal.

Genesis Engine, kendi dünyanızı yaratmanıza izin veren bir program

PlanetQuest, kendi kendini oluşturan gezegenleri içerir. Geliştiriciler, Genesis Engine olarak adlandırılan jeneratörlerini kullanarak her an yeni dünyalar inşa edebilirler.

Gezegenler, Doğa yasalarına benzeyen ve yapılarını yöneten bir dizi ilke kullanılarak Genesis Engine tarafından yaratılır. Örneğin bir gezegendeki su miktarı, bulutların sayısını ve oradaki bitki miktarını ve çeşitlerini belirleyebilirler. Genesis Engine, bu ve diğer parametrelere dayalı olarak her mint için benzersiz bir evren oluşturmak üzere kullanılır. Birçok uydusu ve halkası olan gezegenler görmek mümkün!

PlanetQuest (PQX) ilk bakış

Gezegenler tamamen 3D modellenmiştir. Ekip, gezegenleri hayata geçirmek için hava durumu modelleri ve diğer özellikler de dahil olmak üzere görüntüleri daha da geliştirmeyi amaçlıyor! Prosedürel olarak üretilmiş gezegen maceraları da mevcut olacak.

Gelecek için planlar

PlanetQuest ekibinin aklında kozmoslarının büyük bir görüntüsü var. Bir oyundan daha fazlasını yapmayı hedefliyorlar. Bir evren yaratmak ve sonra sanat ve çizgi romanlarla hayata geçirmek istiyorlar. Hatta bir televizyon programı veya bir film bile olabilir!

Oynanış, gezegenler veya erken token satışı veya NFT satışları hakkında çok fazla ayrıntıya sahip olmasak da PlanetQuest, takip edilmeye değecek bir metaverse oyunu. Özellikle yakın gelecekte bir Gezegen (arazi) satışı olasılığı ile. Daha fazla bilgi için 16 Şubat’ta Discord soru-cevap etkinliğine katılabilirsiniz.

https://twitter.com/JoinPlanetQuest/status/1493631242880921603

PlanetQuest (PQX) sosyal medya ve iletişim kanalları

Web sitesi

Medium

Twitter

White paper


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.

Twitter