Pico VR gözlük evden muayene özelliğini duyurdu!
March 10, 2022

Pico Interactive, yeniliklerini Pico Neo 3 Pro Eye VR gözlük ürününe entegre etmek için EYE-SYNC teknolojisinin yaratıcısı ve nörolojik muayene araçları sağlayıcısı SyncThink ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Pico Neo 3 Pro Eye VR gözlüğünün geliştirilmiş kullanılabilirliği sayesinde, SyncThink’in FDA onaylı EYE-SYNC teknolojisi artık üç XR cihazında mevcut, dördüncüsü geliştirilmekte ve daha fazla cihaz entegrasyonu duyurulacak.

İşletmeye göre, Pico Neo 3 Pro Eye gadget’ı, EYE-SYNC’in, hasta değerlendirmelerinin başlatıldıktan sonraki 10 saniye içinde başlamasına olanak tanıyan tam entegre bir gözlük kullanmasına olanak tanıyacak.

Tobii’nin 90 Hz’de çalışan entegre göz izleme yetenekleri, klinisyenlerin terapötik seçimlere yardımcı olmak için daha anlamlı ve eksiksiz veriler toplamasına olanak tanır. Uzamsal surround ses gibi ek özellikler, test süreçlerinin ve hasta talimatlarının otomatikleştirilmesine yardımcı olarak zamandan tasarruf sağlar. SyncThink, mevcut müşteriler için yükseltme seçenekleriyle Neo 3 gözlüklerinin bu ayın sonlarında satmaya başlayacak.

SyncThink’in EYE-SYNC teknolojisi, 2021’de ikinci FDA onayını aldı. Tescilli yazılım ve veri analitiğini yüksek performanslı göz izleme sensörleriyle birleştirerek, hasarı veya hastalığı gösteren göz hareketi biyobelirteçlerini değerlendirir ve miktarını belirler. SyncThink’e göre teknoloji şu anda dünya genelindeki hastanelerde ve rehabilitasyon kurumlarında, ayrıca spor, askeri ve CNS uyuşturucu araştırmalarında kullanılıyor.

VR gözlük ile evden muayene

SyncThink’in CCO’su Scott Anderson, “Sınıfının en iyisi hasta deneyimini sunarken doktorlara en son sanal gerçeklik teknolojisini sağlamak için 3 Pro Eye’da Pico ile çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

SyncThink ekibinin ürün amaçlarına daha iyi hizmet etmek için 3 Pro Eye’ı kullanmaya olan bağlılığından çok memnunuz ve onlarla artan işbirliğimize değer veriyoruz.

Scott Anderson

Pico Interactive’in ABD Hesap Yöneticisi Mika Cavanaugh, “Pico’nun benzersiz XR cihazlarının, pazar lideri yazılım ve analitik yeteneklerini dünyanın her yerindeki hasta bakım yerlerinde daha fazla kullanılabilir hale getirdiğini görmek heyecan verici” dedi.

İçerikler TwitterTelegramFacebook ve Mazz10.com‘da yayınlanmaktadır.


SORUMLULUK REDDİ: Mazz10.com içeriklerinin hiçbiri finansal tavsiye niteliğinde değildir: Oyna-Kazan (P2E) Haberleri, P2E oyun haberleri, güncelleme portalı, tartışma merkezi ve içerik/görüş/inceleme merkezi olmayı amaçlamaktadır. Lütfen herhangi bir NFT/Metaverse/P2E oyununa yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın. Daha da iyisi, olası yatırımlarınız hakkında bilinçli bir duruş oluşturmak için meslekten birine danışın. Daha fazla bilgi, haber ve eğitim için Mazz.com‘u takip edebilirsiniz.