oyuncu koltuğu
September 22, 2021

Mevcut çok sayıda oyuncu koltuğu ile hangisini alacağınıza karar vermek zor olabilir. Farklı fiyat noktalarından seçebileceğiniz çok sayıda farklı marka, özellik, boyut ve renk vardır. Satın alma kararınızı kolaylaştırmak istiyoruz, böylece her bir özelliği araştırmaktansa rahat oyun oynamanın keyfini çıkararak daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İşte bir oyun koltuğunda dikkat etmeniz gerektiğine inandığımız şeyler!

Kılavuzda ele alacağımız şeyler:

  1. Doğru sandalye tipiyle başlayarak
  2. Konfor (aranacak temel özellikler ve bu özelliklerin çevrim içi nasıl bulunacağı)
  3. Sistem Uyumluluğu
  4. Yerden Tasarruf
  5. Çocuk oyun koltukları ve doğru boyutu seçme
  6. Tasarım ve malzeme

Doğru oyuncu koltuğu tipiyle başlayın

Rock’çılardan, yarışa ve normal oyun koltuklarına kadar pek çok farklı türde oyun koltuğu var. Mükemmel oyun koltuğunu bulmanın ilk adımı, hangi tipin sizin için en iyi olduğuna karar vermektir. Her şey kişisel tercihinize bağlı! İster oyununuza daha yakın hissetmek ister yoğun savaşlara girerken arkanıza yaslanın, her tür oyuncuya uygun bir sandalye stili vardır.

Konfor

TV izlemek için rahatsız edici bir koltukta oturmayı seçmezsiniz, o halde oyun oynamak için neden aynı olsun ki?

Oyuncu koltuğu alırken aranacak şeyler:

Bel desteği – Bu, oyun boyunca omurganın desteklenmesini sağlar. Biyolojiye çok fazla girmeden, duruşunuza yardımcı olur ve ağrısız bir oyun için alt omurganın herhangi bir doğal eğriliğinin korunmasını sağlar!

Boyun Yastıkları – Güzel bir koltuk başlığı yastığı, özellikle gece geç saatlerde yapılan oyun seansları sırasında her zaman bir oyun koltuğu için bir varlıktır. Bunlar, zincirleme etkisi olan ve desteği omurganız boyunca uzatabilen başınızı ve boynunuzu desteklemeyi amaçlar.

Doğru sandalyeyi seçin ve duruşunuza rekabet avantajı sağlayarak yardımcı olabilirler. Herhangi bir oyuncu, bir oyun koltuğu olmadan oynamanın farkını fark edecek!

Bu özellikleri nasıl bulabilirim?

Çevrim içi alışveriş yaparken, temel özellikleri nerede arayacağınızı ve hangi sandalyelerin hangi özelliklere sahip olduğunu nasıl öğreneceğinizi bilmek biraz kafa karıştırıcı olabilir.

GAME’de, oyun koltuklarımızda mümkün olduğunca en iyi ürün açıklamalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bir oyun koltuğu satın alırken ürün açıklamalarını okuduğunuzdan emin olun. Ortopedik tasarıma ve rahatlığa önem veren herhangi bir sandalye, bu GT Omega oyun koltuğu gibi bir kazanan olacak. Yazının devamında, her bir oyun koltuğunun hangi özelliklere sahip olduğunu ve oyun konforunuzu etkileyebileceğini açıklayan açıklamaları dikkatle seçtik.

Oyuncu koltuğu sistem uyumluluğu

Sistem uyumluluğu da önemlidir, hangi konsolla çalıştığınızı bilmek her zaman en iyisidir. Yalnızca belirli sistemler veya kurulumlarla uyumlu belirli oyun koltukları olduğundan, satın aldığınız üründen doğru kullanımı alacağınızdan emin olmak aklınızda olmalıdır. Hangi sandalyelerin hangi konsollarla uyumlu olduğunu görmek için sitemizdeki ürün açıklamalarından bunu kolayca kontrol edebilirsiniz.

Çoğu oyun koltuğu Xbox One, PS4, PC ve Switch ile uyumludur, ancak bazıları diğerlerinden daha uygun olabilir. Örneğin, bu oyun Rocker’ları ve Kaideleri yere yakındır, yani PC oyunlarıyla uyumlu olmazlar ve konsol oyunlarına çok daha uygundurlar!

Şimdi, PC oyunlarına hitap etmek istiyorsanız, ‘ofis koltuğu’ tipi tasarıma sahip profesyonel bir oyun koltuğu ideal olacaktır! Bu tasarımla sandalyeyi masanıza mükemmel şekilde uyacak yüksekliğe ayarlayabilirsiniz! 

oyuncu koltuğu

Yerden Tasarruf

Alanınız kısıtlıysa ve bir sandalyenin çok fazla yer kaplayacağından endişeleniyorsanız, sorun değil! Katlanabilir oyun sandalyelerini, genellikle bir kaide veya zemin rocker olarak alabilirsiniz; bu, oyun oynamayı bitirdikten sonra kolayca katlayabileceğiniz anlamına gelir.

Katlanması ve saklanması çok kolaydır ve sandalyelerin kalitesi gerçekten sağlamdır, bu nedenle bunu yaparken kaliteye zarar verme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. X Rocker , kolayca katlanabilen zemin rock’çıları ve kaideleri sağlamasıyla bilinir, bu nedenle yerden tasarruf etmek istiyorsanız bakmaya başlamak için iyi bir markadır.

Evde kurarken hayal kırıklığı yaşamamak için sandalye boyutlarını ve oynayacağınız yerin boyutlarını kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Hangi sandalyelerin depolama için kolayca katlanabileceğini ürün açıklamalarımızda kolayca kontrol edebilirsiniz ve her sandalyeye sığıp sığmayacağını kontrol edebilmeniz için boyutları ekledik!

Çocuk oyuncu koltukları

Çocuk oyun sandalyeleri bulmak zor olabilir, yanlışlıkla bir yetişkin sandalyesi almak istemezsiniz ve çok büyük olur! Veya gençler için çok küçük bir sandalye almak istemezsiniz.

Büyüyen oyunculara uyduğundan emin olmak için her bir sandalyenin boyutlarını dikkatlice kontrol etmenizi öneririz. Sandalyelerden hızla çıkıp çıkmayacaklarını düşünmek de önemlidir – sonuçta, en iyi oyun koltuğunu satın almak ve daha sonra daha büyük bir sandalyeye yeniden yatırım yapmak istemezsiniz!

Bir oyun koltuğu, çocukları gerçekten oyun deneyiminin bir parçası gibi hissettirecek. Mükemmel sandalyenin oyun oynarken sağlıklarına yardımcı olması ve duruşlarını iyileştirmesi ek bir avantajdır.

Tasarım

Bir ofis veya oyun koltuğu için alışveriş yaparken, ürünün uzun ömürlü olmasını sağlamak istersiniz.

Malzeme

Bu, çoğu sandalyenin deri bir kaplamaya ve kolay silinebilir bir döşemeye sahip olması dahil olmak üzere birçok şeye düşebilir. Çevrimiçi alışveriş malzemeleri kontrol etmek zor olabilir, bu nedenle oyun koltuğu için kullanılan malzemeleri ürün sayfasında belirledik, böylece güvenebilirsiniz.

Kolçaklar

Kolçaklara sahip olmak bir sandalyenin konforunu ve tasarımını gerçekten değiştirebilir. Kol dayama yeri olan bir sandalyenin oyun oynarken omuzlarınızı ve bileklerinizi desteklemeye yardımcı olabileceğine dair raporlar var. Bir oyun koltuğu için önemli bir ek değildir, ancak maraton oyun seanslarının zahmetsiz hissetmesine yardımcı olabilir. Sonuçta, oyun rahat olmalı ve duruşunuza veya sağlığınıza zarar vermemelidir!

Twitter ve Facebook Adresimiz