netflix
September 28, 2021

Neil Gaiman’ın ufuk açıcı fantastik çizgi roman serisi The Sandman hayranları için güzel bir yaz oldu. Geçen hafta Audible, ses uyarlamasının devamı olan The Sandman: Act II’yi yayınladı. Ancak Netflix platformunun live-action Sandman serisiyle yaptığı çalışmalarda çok daha iddialı bir şey var. Tudum etkinliği sırasında yayın hizmeti, Tom Sturridge’in Dream/Morpheus olarak yer aldığı serinin ilk klibini yayınladı.

Dizinin mitolojisinde Morpheus, Rüya, Kader, Ölüm, Yıkım, Arzu, Umutsuzluk ve Deliryum gibi evrensel kavramları bünyesinde barındıran Sonsuz, yedi kardeşten biridir. Önizleme klibi, Game of Thrones emektarı Charles Dance’ten Roderick Burgess ile tarikatının Ölüm’ü (Kirby Howell-Baptiste) kendisini yakalamak için tehlikeli bir ritüele girişmesini gösteriyor. Ne yazık ki Dream onların tuzağına düşüyor. Ve dizi günümüze gelene kadar on yıllarca orada kalır.

Netflix, The Sandman olay örgüsü:

Dream, bir asırdan fazla bir süre sonra esaretten çıktığında, kendisinden çalınan gücü geri almaya çalışacaktır. Ayrıca krallığına, insanlığın hayallerinin gerçek olduğu bir diyar olan Dreaming’e düzen getirmek zorunda kalacak. İkili olmayan aktör Mason Alexander Park (Netflix’in Cowboy Bebop’unda da rol alıyor), Dream’den nefret ediyor gibi görünen ve onunla oynamaktan hoşlanan bir cinsiyetler arası kardeş olan Desire’ı canlandırıyor. Donna Preston da Sonsuzlar arasında bir başka kardeş olan Umutsuzluk olarak serinin bir parçası.

netflix

Logan’ın başrol oyuncusu Boyd Holbrook, Dreaming’den kaçan insan formunda bir kabus olan The Corinthian olarak karşımıza çıkacak. Neyse ki, kütüphaneci Lucienne (Vivienne Acheampong) ve bir zamanlar erkek olan kuzgun bir elçi olan Matthew (Patton Oswalt) da dahil olmak üzere Dream’in müttefiklerinin çoğu krallığında kalıyor. Sonsuza dek kavga eden kardeşler Cain (Sanjeev Bhaskar) ve Abel (Asim Chaudhry) aynı zamanda Dream’in Dreaming’deki hizmetkarlarıdır.

Başka bir GoT mezunu, Gwendoline Christie, Dream’e kin besleyen Cehennemin hükümdarı Lucifer’i canlandırıyor. Eski Doctor Who yıldızı Jenna Coleman, ünlü akrabası John Constantine’in kısa süre önce DC’nin Legends of Tomorrow’da çok sezonlu bir bölümünü tamamlayan bir büyücü olan Johanna Constantine’i canlandıracak. Son olarak, Ares in Wonder Woman ve her iki Justice League filmini oynayan David Thewlis, Dream’s Dreamstone’u ele geçiren ve gücünü bencilce başkalarına eziyet etmek için kullanan Doctor Destiny olarak bilinen bir süper kötü John Dee olarak görünecek.

Gaiman, her ikisi de daha önce çizgi roman deneyimine sahip olan Allan Heinberg ve David S. Goyer ile dizinin yürütücü yapımcılığını üstleniyor. The Sandman muhtemelen 2022’de Netflix’te yayınlanacak, ancak henüz belirli bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Twitter ve Facebook Adresimiz